BTC opce ukazují 30% pravděpodobnost, že se BTC bude příští měsíc obchodovat nad 50 000 dolary

3 min read

Údaje o opcích naznačují, že Bitcoin má šanci se do konce příštího měsíce obchodovat se nad cenovou úrovní 50 000 dolary.

Jak opce ovlivňují trh

„Opce“ jsou finančním nástrojem, který odvozuje jejich hodnotu od podkladového aktiva pro relativně malou počáteční investici. Držitelé získají možnost nákupu nebo prodeje určité akcie, dluhopisu nebo kryptoměny později.

„Call“ opce jsou ty, které umožňují jejich držitelům právo koupit podkladové aktivum za danou cenu v předem stanovenou dobu v budoucnosti. „Put“ opce na druhé straně umožňují držitelům právo prodat svá podkladová aktiva za danou cenu v předem stanovenou dobu v budoucnosti.

Opce BTC se v tomto ohledu staly velkou součástí kryptotrhu. Burza s deriváty Deribit je místem, kde je přítomna velká část opčních akcí – burza zpracovává každý týden BTC opce v hodnotě miliard dolarů. Společnosti jako OKEx, LedgerX a Chicago Mercantile Exchange (CME) se rychle uchytily.

Někteří odborníci v oboru používají data opcí k předpovídání tržních pohledů a provádění analýz. To je umožněno pohledem do údajů o otevřeném zájmu (smlouvy, které byly obchodovány, ale nebyly zlikvidovány), které poskytují pohled na to, kam se velké peníze pohybují nebo na co sázejí.

Bitcoin: toky na burzách vysílají býčí signál

Kam směřuje BTC?

Pankaj Balani, generální ředitel společnosti Delta Exchange, v tomto ohledu poukázal na různé faktory, které naznačují, proč má aktivum 30% pravděpodobnost, že v příštím měsíci dosáhne 50 000 dolarů a více.

„Po volatilním týdnu se BTC vrátil zpět. Sentiment na trhu zůstává opatrný, protože obchodníci nadále platí prémii za ochranu proti poklesu měsíčních a čtvrtletních splatností. U týdenních a dvoutýdenních splatností však call opce odrážející volatilitu začaly přibývat a přibližovat se k Put opcím.“

BTC opce ukazují 30% pravděpodobnost, že se BTC bude příští měsíc obchodovat nad 50 000 dolary


Dále uvedl:

„Ceny na trhu opcí se blíží 30% šanci, že se BTC do konce července přiblíží 50 000 dolarům a 15% šanci, že se při stejné splatnosti přiblíží 30 000 dolarům.“

Balani poznamenal, že otevřený zájem u opcí pro červnové vypršení platnosti je nejvyšší při strike ceně 48 000 dolarů a následuje 50 000 dolarů. „To by mělo poskytnout tvrdý odpor, cena BTC prudce vzroste,“ uvedl a dodal, že strike ceny put opcí 36 000 a 32 000 dolarů mají vysoky otevřený zájem, ale je podstatně nižší než u call 50 000 dolarů.

„Celkově jsou znamení krátkodobě býčí, ale u delších splatností to nevidíme, pokud se nezvýší poptávka po call opcích na vyšší ceny, nebude doprovázena spotovým nákupem a expanzí futures prémie, nárůst na 45 000 dolarů může znamenat další prodej.“

Napsat komentář