Důvody, proč být býčí, Bitcoin bude růst nad 40 000 dolarů

4 min read

Vzhledem k tomu, že cena BTC znovu získává trakci a směřuje nad 40 000 dolarů, stojí za to zkontrolovat pár důvodů, proč byste měli být býčí.

Ačkoli Bitcoin již přidal 10 000 dolarů za týden, některé on-chain indikátory naznačují ještě vzestupnější vývoj, který čeká hned za rohem. Od poměru stablecoinů k rostoucímu počtu aktivních adres, korporací, které kupují a držitelům, kteří stále drží.

Důvod 1: Poměr Bitcoinu ke stablecoinům

Podle údajů z CryptoQuant se oscilátor s poměrem Bitcoinu ke stablecoinům dostal do vzestupného teritoria. Tato metrika zdůrazňuje poměr počtu Bitcoinu ke stablecoinům uložených na všech burzách.

Analytická společnost uvedla, že tato metrika má „dokonalou míru úspěšnosti BTFD od roku 2019“. CryptoQuant povzbudil býky BTC tím, že „právě označila další nákupní signál“, protože stablecoiny na burzách nahradily BTC, což naznačuje další potenciální nákupy.

Důvody, proč být býčí, Bitcoin bude růst nad 40 000 dolarů
zdroj: Twiter

Od roku 2019 indikátor nezklamal ani jednou a vždy zachytil vzestupný trend Bitcoinu.

Jak těžit Ravencoin

Důvod 2: Korporace nakupují dál

Zatímco některé zprávy naznačovaly, že krátkodobí investoři během nedávného krachu odprodali své podíly BTC, jiní pouze nakoupili dip. To je případ MicroStrategy. Společnost Michaela Saylora, která je zalitována na NASDAQ, plánuje po nové nabídce akcií alokovat další 1 miliardu USD do primární kryptoměny.

Výkonný ředitel, který se v uplynulém roce stal jedním z nejvýznamnějších býků BTC, přišel na Twitter, aby poradil těm, kteří plánují mít 5% svých portfolií v aktivu, že zbývajících 95% bude „demonetizováno Bitcoinem“.

Měl na mysli Paula Tudora Jonese III. Prominentní manažer hedgeových fondů, který popsal výhody BTC před více než rokem po vypuknutí pandemie COVID-19, znovu ocenil kryptoměnu během novějšího rozhovoru. Porovnal ho s matematikou, která tu byla tisíce let a bude tu ještě tisíce dalších. V důsledku toho chtěl Jones zvýšit svůj podíl BTC, aby představoval 5% jeho portfolia. Na takové komplimenty od jednoho z nejúspěšnějších investorů této generace lze skutečně pohlížet jako na býčí signál.

Důvod 3: Hodleři hodlují

Ve své týdenní revizi trhu se Glassnode dotkla role takzvaných HODLerů – investorů, kteří si koupili svá aktiva před konkrétním datem a odmítli je prodat či obchodovat. V tomto případě analytická firma zkoumala dlouhodobé držitele, kteří „zahrnují všechny kupce mincí před 10. lednem 2021“.

Níže uvedený graf společnosti Glassnode ukazuje, že „na počátku býčího trhu byl zakoupen velmi velký objem mincí, které zůstaly z velké části nevyužité. Současná míra zrání je více než 400 000 BTC / měsíc, což je mnohem více než 160 000 BTC, které byly prodány, většinou krátkodobými držiteli, během květnové kapitulační akce. “

Důvody, proč být býčí, Bitcoin bude růst nad 40 000 dolarů
zdroj: Glassnode

Důvod 4: Aktivní adresy v BTC síti

Tato aktivita je obvykle spojena s cenou BTC, přičemž obecné pravidlo naznačuje, že čím více uživatelů blockchain využívá, tím větší býčí výkon nastává.

Aktivní adresy se odrazily od minima na začátku června, 715 000 takových peněženek, na milion. Je to stále hluboko pod dubnovým maximem 1,4 milionu (BTC v té době dostal ke svému nejnovějšímu ATH), ale nárůst lze stále považovat za býčí.

Důvody, proč být býčí, Bitcoin bude růst nad 40 000 dolarů
zdroj: Glassnode
Roman

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář