Bitcoinový model S2F je chybný

4 min read

Populární BTC model S2F je chybný a cena aktiva nemusí podle předpovědi dosáhnout šestimístné úrovně, prohlásil generální ředitel CryptoQuant Ki Young Ju. V nedávném rozhovoru hovořil také o klesajícím vydávání stablecoinů, záporné prémii GBTC a potenciálních důsledcích pro cenu BTC.

Model S2F je chybný

Model Stock-to-Flow byl uveden před několika lety a jeho variace berou v úvahu roční nabídku BTC (Flow) a velikost stávajících zásob nebo rezerv (Stock), aby určily potenciální cenovou výkonnost. Prognózy jsou přinejmenším optimistické, přičemž nejvyšší z nich předpovídá, že Bitcoin do konce roku dosáhne 288 000 dolarů.

Přestože má model v komunitě mnoho příznivců, má také slušný podíl pochybovačů. Zdá se, že Ki Young Ju je jedním z nich.

„Myslím, že model S2F je z hlediska poptávky vadný. Tento model je založen na nedostatku a nedostatek je na straně nabídky. Proto se aktuální cena BTC výrazně liší od ceny předpovídané modelem S2F.

Například agregované rezervy BTC pro všechny burzy mají faktory na straně nabídky/poptávky. Pokud lidé chtějí prodávat BTC, pošlou je na burzy. Pokud ne, oni (většinou velryby) je stáhnou z burz do správcovských peněženek. “

Dodal, že model by se mohl stát „přesnějším“, pokud by tvůrce PlanB přidal více proměnných, aby zaznamenal faktory na straně poptávky.

Stojí za zmínku, že model ve skutečnosti v minulosti poskytoval poměrně přesné pohyby cen. PlanB již dříve připustil, že cena BTC nejde jen nahoru, ale když se podíváme na makroúroveň, šla po předpovězené cestě. PlanB jako takový nedávno dospěl k závěru, že Bitcoin šlape „jako hodinky“ v souladu s S2F.

GBTC, vydávání stablecoinů a cena BTC

Stablecoiny, tedy tokeny vázané na fiat měny, zlato nebo jiné tradiční finanční nástroje, za poslední rok rychle vyletěly na popularitě a nabídce. Emise se však v poslední době zpomalila. Věří, že BTC potřebuje více stablecoinů, aby se vydal na nezmapovaná území nad 65 000 dolarů, což se nyní nezdá.

Bitcoinový model S2F je chybný
Počet vydaných a vykoupených stablecoinů. Zdroj: Cryptoquant

Generální ředitel CryptoQuant se také dotkl Grayscale Bitcoin Trustu a jeho role na trhu. Největší aktivní fond orientovaný na BTC má již několik měsíců zápornou prémii, což Ju připisuje konkurenci a nadějím na ETF.

„Myslím si, že hlavním důvodem této záporné prémie je, že si lidé myslí, že bitcoinové ETF budou již brzy schváleny. Pokud by byly ETF schváleny, lidé již nepotřebují produkty jako Bitcoin Trust. “

Kanada již za posledních několik měsíců schválila tři BTC ETF a následovala Brazílie. Americká SEC se však k tomu stále zdráhá, přestože o žadatele není nouze. Společnost Grayscale také oznámila plány na přeměnu bitcoinového trustu na bitcoinový ETF a nedávno najala nového manažera, který by společnosti pomohl na cestě k takovému produktu.

Samostatně Ju poznamenal, že korporace jako MicroStrategy a Tesla, které za poslední rok nakoupily BTC v hodnotě miliard dolarů, místo Grayscale používají spíše Coinbase Prime a OTC.

Přerozdělování nabídky BTC, počet mincí v rukou velryb se zvyšuje

Roman

Napsat komentář