500 satoshi zdarma: na podporu Lightning Network byla spuštěna iniciativa“bitcoinová pochodeň“

3 min read

Včera zahájil švýcarský podnikatel Luca Ambrosini iniciativu. Iniciativa byla spuštěna na LinkedIn a jejím cílem je propagovat používání Lightning Network.

Ambrosini se rozhodl poslat 500 satoshi (0,000005 BTC) každému, kdo si stáhne BlueWallet, vytvoří peněženku s Lightning Network a vytvoří „fakturu“ pro příjem 500 satoshi. Vygenerovanou účtenku jednoduše odešlete Ambrosinimu a ten obratem odešle 500 satoshi na adresu LN uvedenou na faktuře.

Důvod této iniciativy vysvětluje takto:

„Chci příteli dokázat, že bitcoin funguje i pro mikro transakce.“

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6828363190284386305/

500 satoshi zdarma: na podporu Lightning Network byla spuštěna iniciativa"Bitcoin torch"

Do iniciativy se okamžitě zapojil Lars Schlichting, který sdílel potvrzení, které vygeneroval, s Ambrosinim a dodal:

„To není podvod. Luca Ambrosini je velmi chytrý člověk, který zná potenciál Bitcoinu a že každý nový člověk, který si ho osvojí, je o krok blíže světu s decentralizovaným, ekonomickým, rychlým a ekologickým (ano, Bitcoin může pomoci ušetřit energii!) Platebním systémem “.

V tomto okamžiku se z toho stala nová „bitcoinová pochodeň“, tj. předávání satoshi od jednoho uživatele k druhému:

„Lars Schlichting, díky moc. Jasně, bude stačit. Předejme pochodeň dál! Opravdu to funguje!“

Není to první iniciativa tohoto typu

Iniciativy, jako je tato, se již v minulosti konaly, ale když byla LN stále málo využívána a kompatibilních peněženek bylo stále málo.

Nyní se LN více rozšířila a existuje mnoho peněženek, které s ní lze použít. Ve skutečnosti není nutné používat peněženku navrženou Ambrosinim, protože jich existuje několik, které jsou nyní kompatibilní s LN.

Tato nová iniciativa má potenciál oslovit mnohem širší publikum než podobné v minulosti a v některých částech světa jsou peněženky LN využívány ještě více než ty tradiční, které zaznamenávají bitcoinové transakce na blockchainu.

V lednu loňského roku byla podobná iniciativa spuštěna na Twitteru a zahrnula několik stovek lidí. Čas by nyní dozrál na několik tisíc místo několika stovek.

Přerozdělování nabídky BTC, počet mincí v rukou velryb se zvyšuje

Napsat komentář