Bitcoin klesl pod 36 000 dolarů podle staletého cenového modelu, který předpovídá velký krach BTC

4 min read

.Nadměrně sebejistí bitcoinoví býci by měli bojovat nejen s Elonem Muskem, protože model cenové predikce – vytvořený průkopníkem technického analýzy Richardem Wyckoffem před více než 100 lety – jde také proti jejich divokým předpovědím.

Tento model, přezdívaný jako Wyckoffova metoda, zahrnuje pětifázový přístup ke stanovení cenových trendů, které zahrnují zejména psychologickou reakci investorů na nabídku a poptávku aktiva.

Více než 100 let starý cenový model přepovídá další krach

Například v případě akumulace, když má aktivum tendenci klesat dolů po prudkých pohybech ceny z kopce, pět fází v pořadí zahrnuje Prodejní vyvrcholení (SC), Úspěšný sekundární test (ST), Poslední bod podpory (LPS), Znamení síly (SOS) a „odrazový můstek“ Podporu (BU) – to znamená větší poptávku po aktivu.

Bitcoin klesl pod 36 000 dolarů podle staletého cenového modelu, který předpovídá velký krach BTC


Na druhou stranu se schéma Distribuce jeví jako 180stupňová verze případu Akumulace, skládající se z pěti fází, které sledují silný vzestup cenového trendu.

Bitcoin klesl pod 36 000 dolarů podle staletého cenového modelu, který předpovídá velký krach BTC

Úvodní nabídka (PSY) signalizuje silný posun poptávky směrem vzhůru, jak rostou cenové trendy, a zároveň doprovází rostoucí objemy. Uptrend však nakonec skončí, což vede k dokonce nazývanému Nákupní vyvrcholení (BC). Následuje výprodej způsobený nedostatkem poptávky v blízkosti cenové úrovně aktiva. Wyckoff nazval korekci jako Automatickou reakci (AR).

Společně PSY, BC a AR tvoří fázi A.

Mezitím Fáze B zahrnuje odraz směrem k BC, který se nazývá Sekundární test (ST), následovaný dalším poklesem, který ukazuje Znamení slabosti aktiva (SOW). Fáze B také obvykle zaznamená slabé pokusy o odraz od SOW směrem k Vyvrcholení tlaku (UT). Přechod na fázi C znamená konec distribuce, poskytuje definitivní test nové poptávky po překročení odporu UT, známý jako Vyvrcholení tlaku po distribuci (UTAD).

Fáze D zahrnuje alarmující pokles poptávky proti nabídce, známý také jako Poslední bod dodávky (LPSY), což vede k cenovému propadu ve fázi E.

Ethereum má silné fundamenty, tak proč jsou profesionální obchodníci medvědí ohledně ETH?

Bitcoin ve „fázi C“

Tempting Beef, nezávislý analytik trhu, varoval, že Bitcoin vstoupil do cyklu akumulace klasického modelu Wyckoff. Poukázal na nedostatečný potenciál BTC udržet vzestupný trend nad 40 000 USD při oslabení nabídky a rostoucí poptávce.

„Nabídka se vyčerpává. Bitcoin může být připraven na fázi C.“

Bitcoin klesl pod 36 000 dolarů podle staletého cenového modelu, který předpovídá velký krach BTC
zdroj: Twitter

Pokud se Bitcoin dostane do fáze C, dojde vyčerpání poptávky. Znamenalo by to pád ceny.

Medvědí vlajka

Poslední korekce Bitcoinu na spotovém trhu přišla po celoročním vzestupu. Mezi březnem 2020 a dubnem 2021 se směnný kurz BTC/USD nafouknul až o 1 582% a dosáhl historického maxima poblíž 65 000 USD.

Bitcoin však vymazal více než 50% svého nárůstu. Ceny se zřítily, vzpamatovaly se a nyní konsolidují do strany, aniž by naznačovaly konkrétní změnu směru. Proto se nyní jeví Wykoffův model distribuce jako relevantní, protože fáze následují po pohybu nahoru.

Bitcoin mezitím konsoliduje uvnitř symetrické trojúhelníkové struktury po své prudké korekci po polovině května, což naznačuje, že vzor je ve skutečnosti medvědí vlajkou. Technicky vzato medvědí vlajka se vytváří, když aktivum konsoliduje po silném pohybu dolů a vytvoří malé symetrické trojúhelníkové cenové rozpětí. Prolomí se pod podporu rozsahu a bude se pohybovat níže. Obchodníci obvykle odhadují velikost negativního tahu změřením výšky dřívějšího poklesu.

Bitcoin se v současné době obchoduje v podobné medvědí vlajkové struktuře, která kolísá do strany, protože vytváří posloupnost nižších maxim a vyšších minim. Pokud se tedy směnný kurz BTC/USD prolomí pod vlajkovou strukturu, je jeho pravděpodobnost pádu na 20 000 USD vysoká.

Bitcoin klesl pod 36 000 dolarů podle staletého cenového modelu, který předpovídá velký krach BTC

Roman

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář