Prezident ruské banky VTB: „BTC jsou falešné peníze“

2 min read

Ve včerejším rozhovoru pro Bloomberg TV uvedl Andrey Kostin, prezident VTB, druhé největší ruské banky, své myšlenky: „BTC jsou falešné peníze.“

„Nemáme rádi Bitcoin. Myslíme si, že je to jako vydělávat falešné peníze. “

Kostinova úvaha je založena hlavně na těžbě kryptoměny, která je podle něj srovnatelná se způsobem, jakým zločinci ve středověku falšovali peníze. Navzdory tomu ho myšlenka mít digitální měnu ruské centrální banky nebo CBDC nijak neobtěžuje, ale naopak se zdá, že ho hodně fascinuje.

Farmaření Chia – detaily, jak být dlouhodobě efektivní

„BTC jsou falešné peníze“ a mezitím Rusko vyzvíjí svou CBDC

Prezident ruské banky VTB: „BTC jsou falešné peníze“
Andrej Kostin

Během rozhovoru prezident VTB také potvrdil, že příští rok Rusko otestuje svou CBDC, digitální rubl. V této souvislosti uvedl, že již existuje konkrétní tým odpovědný za vývoj digitální měny centrální banky.

Takže ne Bitcoinu, ale ano digitalizaci centrálních měn. Kostin ve skutečnosti připustil, že budoucnost financí je v digitalizaci a že v této souvislosti je nevyhnutelný vznik digitálních měn, i když ovládaných centrálními bankami.

Jsou to ta samá slova samotného ruského prezidenta Vladimira Putina, který na úsvitu pandemie v dubnu 2020, zmínil svůj postoj k vytvoření státního CBDC. Zdá se však, že Rusko není jedinou zemí, která si v otázce CBDC klade otázku. V poslední době, dokonce i ve Spojených státech, byla v návrhu zákona navržena možnost vydávání digitálních dolarů.

Avšak s návrhem ne každý souhlasí, zejména s odborníci na sektor kryptoměn. Například generální ředitel společnosti Binance.US, Brian Brooks, porovnal zavedení americké CBDC jako návrat k poště, protože soukromý sektor již úspěšně obsadil trh s digitální měnou.

Napsat komentář