Elon Musk znovu tweetl a cena BTC klesla, kdy jeho vliv na Bitcoin skončí?

4 min read

Včera Elon Musk zveřejnil nový tweet o Bitcoinu a cena BTC klesla o 3 000 dolarů Tweet o bitcoinu obsahuje zlomené srdce a slova ze slavné písně Linkin Park o konci vztahu.

Někteří interpretovali tento tweet jako oznámení, že Musk nebo Tesla prodávají BTC, které si dříve zakoupili.

MetaMask: kompletní návod

Cena BTC klesla po tweetu Elona Muska o 3 000 dolarů

V pátek se znovu objevila tendence Elona Muska ovládat kryptoprostor tweety, protože mnoho mincí ztratilo mezi 10–18% v důsledku Muskova nejnovějšího tweetu. Během několika minut krypto trh zareagoval rudým poklesem, téměř 100 miliard dolarů opustilo globální tržní kapitalizaci.

Efekt, který mají tweety Elona Muska na trzích s BTC, je důkazem toho, že nezkušení obchodníci jsou stále dostatečně dominantní, aby vyvolali tuto volatilitu panickým prodejem. Není to zdaleka první příklad Muskem vyvolané volatility na trhu. Přestože se zdá, že BTC do jisté míry stále hrají Muskovy housle, vypadá to, že větší i zkušenější hráči už jeho ironickým komentářům na sociálních sítích nevěnují pozornost.

Velryby přikupují, dlouhodobí držitelé a těžaři neprodávají.

Znalosti v oboru nakonec učiní Muskovy tweety irelevantní

Vedoucí pracovníci v oboru, i když jsou znepokojeni vlivem, který Musk působí na kryptoprostor, nyní doufají, že Bitcoin již pomalu uniká jeho gravitačnímu tahu. Páteční výprodej byl toho ve skutečnosti příkladem, uvedl provozní ředitel platební sítě Mercuryo Greg Waisman, který poukázal na to, že poslední pokles nebyl tak násilný, jako tomu bylo v minulosti.

„Do značné míry se bitcoinoví investoři učí ignorovat tweety od Elona Muska, což bylo evidentní, protože pokles cen nebyl tak velký, jak jsme viděli dříve. To je dobrý začátek pro Bitcoin.“

Waisman uvedl, že obchodníci pomalu sbírají znalosti v oboru, což nakonec učiní Muskovy tweety irelevantní, a dodal, že faktory, jako jsou jurisdikční předpisy, se v budoucnu stanou přesnější hnací silou trhů.

„Jakmile účastníci trhu získají další znalosti, naučí se zakládat svá rozhodnutí na nejdůležitějších vlivech, jako jsou regionální předpisy.“

Nick Spanos, spoluzakladatel protokolu ZAP, souhlasil, že předchozí tweety od Elona Muska se ukázaly být pro BTC destruktivnější než ty, které byly zveřejněny v pátek. Spanos řekl, že to bylo znamení, že obchodníci začínají ignorovat Muskův vliv.

„Po dnešním tweetu Elona Muska, který stlačil cenu bitcoinů zhruba o 5%, existuje určitý odpor. I přes svůj pokles se však BTC pohodlně obchodují nad kritickou cenovou úrovní 36 000 USD.

Kryptoměna obvykle zaznamenává strmější propady, ale současných 6,83% je známkou toho, že trh prokazuje, že nezohledňuje vliv miliardáře.“

Konstantin Anissimov, výkonný ředitel CEX.IO, sdílel podobný sentiment a poznamenal, že celý kryptotrh se nebude déle klanět pouhým jednotlivcům, jako je Musk a globální regulační záležitosti se brzy dostanou do centra pozornosti.

„Cítím, že v určitém okamžiku bude kryptoměnový trh růst nezávisle na vlivu lidí, jako je Elon, bez ohledu na jejich velkou základnu followerů na Twitteru a skloní se pouze před vlivem regulačních orgánů a dění na globálním a mezinárodním trhu.“

Marketa Tesarkova

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář