Průzkum: Bitcoin a Dogecoin jsou první investicí pro 45% mladých Britů

3 min read

Téměř polovina obyvatel Spojeného království ve věku od 18 do 29 let připustila, že jejich první investice byla do digitálních aktiv. Více než 50% mladých lidí však použilo půjčku na nákup kryptoměn.

Kryptoměny získávají atraktivitu u mladých Britů

Nedávný průzkum provedený společností Opinium pro investiční platformu Interactive Investor ukázal, že 45% 18-29letých ve Velké Británii si vybralo kryptotrh pro první investice v jejich životech.

Ze všech digitálních aktiv je Bitcoin zdaleka nejoblíbenější mezi mladými lidmi, protože do něj investovalo více než 20% z nich. Zajímavé je, že „meme coin“ – Dogecoin – je také jednou z nejpreferovanějších kryptoměn.

56% účastníků však připustilo, že se si vzali půjčku, aby podpořilo své nákupy. 23% účastníků použilo své kreditní karty k alokování finančních prostředků do digitálního aktiva, zatímco 17% šlo do studentských půjček. Dalších 16% využilo jiný typ půjčky.

„Mladí dospělí, kteří používají kreditní karty, studentské půjčky a jiné formy dluhu k investování, jsou znepokojivým trendem.“

Obrovský dluh může poškodit jejich kreditní skóre a „způsobit tedy finanční překážky později v životě“.

Když už mluvíme o dlouhodobém období, 20% účastníků odhalilo, že by své úspory ukládali v hotovosti po dobu 10 let. Crypto se umístilo na druhém místě s 16%, zatímco investice do akcií se umístily na třetím místě se 14%.

1/3 britských investorů do kryptoměn každý den kontroluje své zůstatky

Zdá se, že Britové zvýšili svůj zájem o kryptoměny, protože nedávný průzkum ukázal, že asi 78% dospělých slyšelo o digitálních aktivech. Navíc téměř 2,3 milionu jednotlivců drží nebo vlastnilo virtuální měny.

Stojí za zmínku, že způsob, jakým obyvatelé Velké Británie uvažují o krypto, se také dramaticky změnil. Už nevidí kryptoměny jako spekulativní aktiva, ale jako vážnou investiční alternativu nebo alternativu k tradičním investicím. Ve skutečnosti loni 38% lidí přirovnalo kryptotrh k hazardu, zatímco procento v dnešní době pokleslo na 9%.

Zajímavé je, že počet investorů, kteří denně kontrolují své zůstatky, se zvýšil na 29% – více než zdvojnásobil z 13% v roce 2020. Celkově je většina Britů dlouhodobě býčí. Průzkum odhalil, že téměř 50% plánuje zvýšit svou expozici s vírou, že „v určitém okamžiku vydělají peníze“.

Jak funguje Binance Liquid Swap, vydělávejte na poskytování likvidity

Napsat komentář