Britský ministr financí požaduje regulaci stablecoinů

3 min read

Britský ministr financí John Glen uvedl, že země se nejprve zaměří na regulaci stablecoinů než na širší trh kryptoměn,

Ve svém projevu na konferenci City and Financial Conference John Glen uvedl, že úřady musí regulovat stablecoiny kvůli hrozbě, kterou představuje to, že by v tomto odvětví dominovala velká firma.

„Existuje potenciál pro některé firmy, aby rychle dosáhly dominance a vytlačily ostatní hráče.“

Regulace stablecoinů na prvním místě

Navzdory výzvám finančních odborníků k vytvoření právního rámce pro širší globální trh s kryptoměnami Glen poznamenal, že regulace širšího trhu není tak naléhavá jako regulace stabilcoinů. Podle něj je to nezbytně nutné.

Zatím je největší kryptoměnou podle objemu obchodování Tether (USDT), který je v čele. Britský ministr financí varoval, že zatím žádnému dominujícímu hráči nebylo umožněno dobýt trh, věci se mohou změnit přes noc, když populární firma získá nezbytné regulační povolení ke spuštění.

Připomeňme, jak polovině roku 2019 Facebook plánoval spuštění svého stablecoinu, původně známého jako Libra, který byl později přejmenován na Diem. Projekt, který byl řízen Asociací Libra (Facebook spolu s dalšími špičkovými entitami) a plánovali spuštění kryptoměny, která nebude mít problémy s volatilitou. Globální regulační orgány se však proti tomuto kroku postavily kvůli dominanci Facebooku, protože firma má více než dvě miliardy aktivních uživatelů měsíčně.

„Máme tu příležitost jednou za generaci učinit obrovské pokroky v efektivitě finančních služeb a nakonec prospět spotřebitelům a ekonomice jako celku,“ dodal Glen.

Jak vytvořit NFT na EOS

Různá pravidla

Zatímco Británie dříve uvažovala o regulaci stablecoinů, finanční regulátor země pro ně odmítl regulace e-money pro kryptoměny, protože nemají stejné funkce.

Alex Roy, vedoucí politiky distribuce spotřebitelů na Financial Conduct Authority (FCA), uvedl, že je nemožné, aby stablecoiny a kryptoměny měly stejnou sadu pravidel, protože ty první jsou kryty fiat měnou nebo aktivem.

Napsat komentář