Je to oficiální: BlackRock koupil bitcoinové futures

3 min read

Nyní je to oficiální: BlackRock koupil bitcoinové futures na CME. Samotná společnost to odhalila v nedávném podání u SEC, které výslovně uvádí, že zakoupilo 37 kontraktů CME BITCOIN FUT MAR21 XCME 20210326, jejichž platnost vypršela 26. března 2021.

Jelikož každá smlouva odpovídá 5 BTC, investovali celkem částku 185 BTC, které po vypršení měly hodnotu přibližně 9,8 milionu dolarů.

Podle anonymních zdrojů obeznámených s operací investice činila přibližně 6,5 milionu USD, neboli při průměrné ceně přibližně 35 000 dolarů za bitcoin. Z toho lze odvodit, že investice mohla být provedena mezi koncem ledna a začátkem února 2021, tj. přibližně ve stejné době, kdy Tesla koupila BTC za 1,5 miliardy dolarů.

Několik dní po odhalení Tesly CIO samotného BlackRocku, Rick Rieder uvedl, že společnost vstoupila na tento trh, i když s malou pozicí.

NFT: jak si vybrat platformu pro nákup a prodej

Blackrock investoval 0,03% do bitcoinových futures

Je třeba poznamenat, že podle údajů z 31. ledna by investice do bitcoinových futures představovala pouze 0,03% globálního alokačního fondu společnosti, což je velmi malá část, jak uvedl CIO v polovině února. Neexistují žádné zprávy o žádných nových nákupech krypto derivátů společností, ale vzhledem k zisku, který za tak krátkou dobu dosáhla, lze očekávat, že v tomto sektoru mohla i nadále investovat.

Stojí za zmínku, že BlackRock je největší investiční společností na světě s celkovými aktivy ve správě téměř 8 bilionů dolarů, což je osmkrát celá tržní kapitalizace BTC.

Na základě těchto čísel je možné si představit, že pokud by se do této oblasti rozhodli opravdu vážně zapojit, mohli by se stát jedním z největších hráčů na kryptotrhu, i když by pravděpodobně nadále používali hlavně derivátové produkty, a nikoli přímo bitcoin.

Jisté je, že mnoho velkých institucionálních hráčů v tradičních financích stále více vstupuje na kryptotrh. Jsou pravděpodobně přitahováni výnosy, které se v současné době na jiných trzích těžko dosahují.

Roman

Napsat komentář