BNY Mellon, nejstarší banka v USA zveřejnila zprávu o bitcoinu

3 min read

Bank of New York neboli BNY Mellon zveřejnila svou zprávu bitcoinu a použila k tomu známý model stock-to-flow (S2F).

Zpráva Blending Art & Science: Bitcoin Valuations popisuje, jak banka otevírá dveře primární kryptoměně jako měrné jednotky podkladového aktiva. Mellon konkrétně tvrdí, že není možné ocenit bitcoin a tím i všechny kryptoměny tradičními metodami používanými pro fiat měny. Při definování toho, co je bitcoin, uvádí:

„Nejčastěji přijímanou definicí měny je uchovatel hodnoty a prostředek směny. Díky tomu odpovídá bitcoin popisu rodící se měny “.

Po krátkém zhodnocení různých modelů se Mellon zaměřuje na model stock-to-flow a definuje jej takto:

„Model S2F je elegantní (a potenciálně chybný) ve své jednoduchosti. Poskytuje tuto relativitu k propojení bitcoinu s mnohem zavedenějším trhem / rámcem zlata.“

Source

„Dalším možným použitelným modelem je stock-to-flow cross asset model (S2FX). Přirozeným vývojem poměru S2F bylo jeho použití v rámci ocenění ve vztahu ke zlatu a stříbru. V tomto modelu se role bitcoinu vyvíjí od důkazu konceptu na konci roku 2000 až po současnou roli bitcoinu jako ocharně proti fiat / nekorelovanému aktivu.“

pasted image 0 (1)

Ale BNY Mellon není jediná, kdo ocenil bitcoin na základě modelu S2F. Začátkem tohoto měsíce ve skutečnosti společnost S2F Multiple také zveřejnila na Twitteru své ocenění podle 463denního modelu stock-to-flow Multiple.

NFT: jak si vybrat platformu pro nákup a prodej

Nejstarší banka v USA, BNY Mellon má zájmem o svět bitcoinu

Toto nedávno zveřejněné ocenění je pouze jedním informativním dokumentem, který ukazuje, jak je BNY Mellon, nejstarší banka v USA, otevřená a zajímá se o svět bitcoinu. Ve skutečnosti v polovině února tohoto roku společnost oznámila, že nabízí služby související s BTC a kryptoměnami obecně. Držení a převody v BTC a dalších kryptoměnách jsou pro klienty společnosti Mellon pro správu aktiv možné.

BNY Mellon se připojuje ke všem bankám a finančním institucím, které zahrnují bitcoin a kryptoměny.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář