Společnost Blockstream chce po posledním kole financovaní expandovat do sektoru výroby těžebních čipů

2 min read

Blockchainová technologická společnost Blockstream dokončila kolo financování řady B a získala 210 milionů dolarů.

Blockstream chce vyrábět těžební čipy

Po dokončení kola serie B, ve kterém byly mezi účastníky společnost iFinex a Baillie Gifford, se hodnota společnosti zvýšila nad 3 miliardy dolarů. Blockstream si klade za cíl použít prostředky na výrobu těžebních čipů.

Jak informovala kanadská média 24. srpna, Blockstream po nejnovějším financování dále upevnil svou pozici firmy jednorožce v kryptoměně. Tohoto kola se zúčastnila britská soukromá kapitálová společnost Baillie Gifford a iFinex, mateřská společnost společností Bitfinex a Tether, zatímco jiné organizace nebyly jmenovány.

„Máme obrovský respekt k zakladatelům a manažerskému týmu Blockstream. Věříme, že jeho vypořádací síť pro aktiva a cenné papíry založená na Bitcoinu má potenciál změnit podobu a fungování kapitálových trhů. “ – uvedla britská společnost.

Strategický ředitel společnosti Blockstream, Samson Mow, slíbil, že nové finanční prostředky budou použity na zlepšení těžebních operací firmy. Kanadská společnost také získala za nezveřejněnou částku izraelského výrobce ASIC-Spondoolies. Jejich tým se připojí k Blockstream s cílem vybudovat zbrusu nové ASIC, zaměřené na těžbu Bitcoinu a dalších kryptoměn využívajících mechanismus konsensu proof-of-work.

Mow naznačil, že nová pobočka by mohla dorazit „někdy“ příští rok, takže „existuje dlouhodobý horizont, než ji budeme moci dostat na trh. Jsem si jistý, že budeme schopni spolupracovat, abychom získali větší účinnost ASIC.“ – dodal Mow.

Začátkem tohoto roku společnost Blockstream uzavřela partnerství se společností Square, aby spolupracovala na dodání solárních zařízení na těžbu BTC v USA.

Tento software obejde omezení rychlosti hashování od Nvidia

Marketa Tesarkova

Napsat komentář