Tento software obejde omezení rychlosti hashování od Nvidia

3 min read

Nvidia si pravděpodobně myslela, že definitivně zastavila těžbu Etherea na grafických kartách GeForce RTX řady 30 (Ampere) zavedením řady Lite Hash Rate (LHR). NBMiner, populární těžební software, našel částečné řešení.

Software obchází omezení hashovací rychlosti od Nvidia

Včera debutovala nejnovější verze NBMiner (můžete stáhnout přes VideoCardz) a přinesla s sebou velmi zajímavý hack. Podle seznamu změn nástroj obnoví až 70% výkonu těžby na grafických kartách Ampere LHR. Je to jen částečný bypass, ale NBMiner na něčem pracuje, takže nemůžeme zavrhnout možnost úplného řešení. Je smutné, že s tímto novým vývojem budou mít těžaři pravděpodobně na radarech sérii LHR. To je pro hráče špatná zpráva, protože na obzoru může být další nedostatek GPU.

NBMiner doporučuje, aby těžaři využívali 68% výkonu těžby grafické karty, protože to je podle testů nejstabilnější hodnota. Software funguje na operačních systémech Linux i Windows a s nejnovějšími ovladači Nvidia GeForce bez problémů. Hack však v tuto chvíli podporuje pouze algoritmus ethash – v blízké budoucnosti mohou být podporovány další těžební algoritmy.

GeForce RTX 3060 Ti byla jednou z nejlepších těžebních GPU před zásahem Nvidie. Kýžená grafická karta Ampere dosahovala rychlosti kolem 60 MH/s. Nvidia nakonec výkon těžby omezila na polovinu. S tímto novým bypassem od NBMiner by těžaři mohli dostat z GeForce RTX 3060 Ti LHR až 41 MH/s.

Čekající přechod Ethereum z modelu proof-of-work (PoW) na model proof-of-stake (PoS) má podle nadace Ethereum Foundation snížit spotřebu energie až o 99,95% a odstranit závislost na grafické kartě. Upgrade může proběhnout na konci roku 2021 nebo na začátku roku 2022, takže těžaři Etherea mohou mít své dny sečteny.

Těžba Dogecoinu se softwarem Unmineable krok za krokem

Roman

Napsat komentář