Cena Bitcoinu sklouzla pod 45 000 dolarů, ale sentiment zůstává pozitivní

3 min read

Bitcoin sklouzl pod 45 000 dolarů, přičemž cena za 24 hodin zaznamenala mírnou ztrátu 3,6%. Ti, kdo čekali, až Bitcoin překoná odpor ve výši 48 000 dolarů a poté se dostane na 50 000, si budou muset počkat o něco déle.

Přes cenu Bitcoinu zůstává sentiment pozitivní

Podle analýzy zveřejněné na Tradingview Bitcoin testuje odpor 47 500 dolarů. Pokud bude tato úroveň překročena, bude růst směrem k 51 600 dolarů. BTC by se tedy vrátil nad psychologickou hranici 50 000 dolarů. A podle analytické platformy Santiment jsou obchodníci docela optimističtí.

Bitcoin se usadil v rozmezí 45 000 až 48 000 dolarů, což povzbudilo obchodníky k FOMO s očekáváním dalšího růstu k dubnovému AllTimeHigh. Naše data naznačují, že optimismus je na vzestupu, ale ne euforický způsobem, který vede k bezprostředním korekcím BTC.

Cena Bitcoinu sklouzla pod 45 000 dolarů, ale sentiment zůstává pozitivní
zdroj: Twitter

Podle tohoto grafu obecně panuje pocit, že Bitcoin míří k novému ATH, které je více než 65 000 dolarů. Podle platformy Santiment však nejsou obchodnící v euforii, což by mohlo vést ke korekci. To je trochu to, co se děje, když cena vzrostla na 48 000 dolarů a poté se vrátila a usadila se mezi 46 000 a 47 000 dolary.

Index strachu a chamtivosti je také stabilní na 73, což je známka chamtivosti: investoři v této době chtějí podle očekávání nakoupovat.

Bitcoin Fear & Greed Index
zdroj: alternative.me

Podle Paola Ardoina, CTO společnosti Bitfinex, je trh v býčí fázi a institucionální investoři nakupují Bitcoin ve velkém:

„Zdá se, že trhy s kryptoměnami jsou poháněny býky, například Solana a Matic zaznamenávají působivé zisky. Můžeme být svědky opětovného probouzení mezi spekulativními investory s decentralizovanými financemi (DeFi) a trhem NFT, který se znovu ožívá. Zatímco objemy zůstávají relativně utlumené, velká část dosažených zisků se vrací zpět do ekosystému, což způsobuje pokračující rozmach retailových trhů s altcoiny. Je také důležité si uvědomit pozadí trvalých institucionálních investic, což je trend, který se bude dále konsolidovat, pouze pokud se Bitcoin vrátí na maxima, kterých dosáhl na začátku tohoto roku.“

Index strachu a chamtivosti pro Dogecoin je tady

Roman

Napsat komentář