Bitcoin: sentiment je stále negativní

3 min read

Sentiment na sociálních sítích ohledně Bitcoinu zůstává negativní.

Tvrdí to analytická firma Santiment, která poukazuje na to, že klesá jak objem zmínek o bitcoinech na sociálních sítích, tak objem těch, kteří tvrdí, že nakupovali během poklesu (slavné „buy the dip“).

Bitcoin: sentiment je stále negativní
zdroj: Twitter

Santiment však rovněž zdůrazňuje, že tato situace by ve skutečnosti mohla naznačovat možné přicházející pozitivní obrácení trendu, protože k podobné dynamice dochází často.

Bitcoinový sentiment na sociálních sítích

Graf tweetovaný firmou Santiment ukazuje, jak se objem zmínek o Bitcoinu na sociálních sítích za uplynulý rok značně liší. Ve skutečnosti se zdá být ještě variabilnější než cena BTC. Poslední vrchol nastal současně s poklesem cen 8. června, zatímco například během ještě výraznějšího poklesu 22. června zůstal objem zmínek v souladu s průměrem loňského roku.

Je zajímavé, že nejvyšší vrchol nastal po poklesu 12. května, kdy cena klesla z 57 000 dolarů na necelých 50 000, zatímco o několik dní později, 19. května, kdy klesla na 30 000 dolarů, se metrika vrátila k průměru, jen aby se propadla o několik dní později na minima.

Zdá se, že srovnání mezi vrcholy v objemu zmínek na sociálních sítích a hlavními cenovými výkyvy neodhalilo žádnou zjevnou přímou souvislost, což je ve skutečnosti docela překvapivé vzhledem k tomu, že největší zájem generují obvykle největší a nejrychlejší cenové výkyvy.

I mezi zářím a listopadem loňského roku, kdy se cena podle standardů volatility BTC pohybovala jen velmi málo, stále existovala řada maxim a minim, během prázdninových období koncem srpna a koncem prosince byly jen dva velmi krátké okamžiky klidu.

Pokud se však podíváme pouze na nízké body posledních měsíců, často po nich následoval růst ceny Bitcoinu.

Objem zmínek o Bitcoinech na sociálních sítích je z velké části generován drobnými investory, zatímco cenu ovlivňují také aktivity velkých investorů a je možné, že když retailový zájem poklesne, institucionální zájem poroste, když jsou ceny přijatelné.

Farmaření Chia – detaily, jak být dlouhodobě efektivní

Napsat komentář