Rezervy ETH na burzách klesají, co to znamená?

3 min read

Analýza ukazuje, že rezervy ETH na buŕzách dosáhly nejnižšího bodu v roce 2021, a to 19,8 milionů ETH.

Data shromážděná čínským novinářem Colinem Wu ukazují o víkendu začaly prudce klesat rezervy Etherea držených v burzovních peněženkách. Trend pokračoval v průběhu tohoto týdne směrem dolů, což vedlo některé k otázce, co se děje s druhou největší kryptoměnou?

Co signalizují ubývající rezervy ETH?

Analýza burzovních rezerv ETH, kterou provedl Wu Blockchain, ukazuje, že toto číslo dosáhlo svého nejnižšího bodu v roce 2021, 19,8 milionu ETH.

„Rezervy všech burz ETH se nadále snižovaly a dostaly na nejnižší bod za poslední rok, což je 19,8272 milionu.“

Rezervy ETH na burzách klesají, co to znamená?
zdroj: Twitter

Ethereum zároveň začíná vykazovat známky oživení z nedávného pádu poháněného FUD a cena se dostává zpět nad 200denní klouzavý průměr a RSI směřuje nahoru.

Situace však zůstává poněkud nejistá, dokud nedojde k prolomení odporu nad 2,9 tis. dolarů.

Rezervy ETH na burzách klesají, co to znamená?

Klesající tok se obvykle bere jako býčí signál, protože naznačuje, že investoři si převádějí zůstatky pro dlouhodobé držení. S méně likvidní nabídkou by měla konzistentní dynamika poptávky tlačit cenu nahoru. Označuje také méně aktivní trh ETH.

Ve stejném tweetu také Wu Blockchain poukázal na rostoucí množství uzamčených ETH v depozitním kontraktu ETH 2.0. Sečteme-li si jedna a jedna dohromady, je jasné, že mnoho převedených ETH putuje do stakovací smlouvy.

„Současně pokračoval růst zůstatku v depozitním kontraktu ETH2.0, který dosáhl 6,11424 milionu.“

Rezervy ETH na burzách klesají, co to znamená?
zdroj: Twitter

Aktuálně jsou ETH vložené do depozitní smlouvy uzamčeny, dokud nebudou ve fázi 2 povoleny transakce. Vývojáři Consensys uvedou datum spuštění fáze 2 někdy v roce 2021 nebo 2022.

Mnozí považují vývoj v Ethereu za důkaz důvěry investorů. A diskuse o překonání Bitcoinu je zpět, jako vždy při takém trendu. V rozhovoru pro Kitco News řekl generální ředitel společnosti Celsius Network Alex Mashinsky, že k flippeningu již došlo, alespoň na jeho platformě v dolarovém vyjádření. Budiž dobře pro Celsius Network.

Ale obecně řečeno, flippening odkazuje na jeden projekt překonávající jiný v ocenění tržní kapitalizace. Mashinsky nicméně zdůrazňuje, že případ použití v Ethereu má širší přitažlivost než uchovávání hodnoty Bitcoinu. Ale zatím je Ethereum příliš závislé na pohybu Bitcoinu.

Na základě současné tržní kapitalizace Bitcoinu by Ethereum muselo dosáhnout 5 400 dolarů, aby se dostalo na první místo.

Farmaření Chia – detaily, jak být dlouhodobě efektivní

Roman

Napsat komentář