Bitcoin: velryby stále nakupují

3 min read

Bitcoinové velryby nadále nakupují BTC. Odhalila to analytická firma Santiment, která publikovala graf poukazující na pokračující trend.

Jedná se o celkový objem BTC držených na těch adresách, které drží mezi 100 a 10 000 BTC.

Jde se o adresy, které obsahují finanční prostředky v hodnotě více než 3 miliony dolarů, ale méně než 350 milionů dolarů. Adresy s největším počtem aktiv bývají adresy burz, které drží prostředky, které nejsou jejich vlastní, zatímco adresy v tomto rozsahu patří jednotlivým vlastníkům.

Dnes je celkový počet BTC držených na těchto adresách 9,13 milionu (asi 300 miliard USD), což je 48,7% všech BTC v oběhu. Toto je úroveň, která nebyla vidět od 14. dubna, kdy došlo k historickému maximu v ceně BTC téměř 65 000 dolarů.

Bitcoin: velryby stále nakupují
zdroj: Twitter

Trend bitcoinových velryb

Ale asi nejzajímavější je trend. Ve skutečnosti hned od začátku dubna celkový objem BTC držených na adresách s 100 až 10 000 BTC začal významně klesat. Pokles byl téměř nepřetržitý, dokud nedosáhl minima ve druhé polovině května, víceméně současně s bleskovým propadem 19. května, který způsobil cenu 30 000 dolarů.

Od té doby je na vzestupné trajektorii, která hodnoty do poloviny června přivedla zpět na úrovně před krachem. Ve druhé polovině června prudce poklesl a na konci měsíce dosáhl nového minima. Od začátku července došlo k nárůstu, a za několik dní je hodnota zpět na úrovni poloviny dubna.

Tato dynamika naznačuje, že akumulační fáze stále probíhá, i když se zdálo, že skončila v polovině června. Od července se však obnovila.

Na druhou stranu ceny Bitcoinu, které jsou stále velmi nízké ve srovnání s maximy v polovině dubna, vybízí k akumulaci, takže takový trend není vůbec překvapující. Uvidíme, zda velryby, které pokračují v nakupování BTC, mají v úmyslu je dlouhodobě držet, nebo je co nejdříve prodat, aby využily své investice.

Bitcoin, 1 miliarda uživatelů do roku 2024

Roman

Napsat komentář