Bitcoin Secret: na webu se objevil nový podvod

3 min read

Bitcoin Secret je propagován jako automatizovaný software pro obchodování s kryptoměnou.

Na webu se píše:

„Bitcoin činí lidi bohatými a vy se můžete stát příštím milionářem“.

Kromě toho je uveden jako nástroj, který by mohl změnit životy těch, kteří se zaregistrují, aby jej mohli používat. Otevřením karty Trustpilot na domovské stránce ve službě, která je inzerována, si však člověk okamžitě všimne něčeho, co má pochybný charakter.

Tato služba má pouze 24 recenzí, všechny pozitivní, z nichž některé nemají nic společného s Bitcoin Secret a jiné, které jsou přímo lži, například ten, který tvrdí, že služba byla propagována v „This Morning Show“.

Jelikož se jedná o podvod, tato pozitivní 4hvězdičková recenze je zjevně nepravdivá a mnoho dalších je v podstatě identických (mění se pouze použitá slova). K dispozici je dokonce recenze pouze se 3 hvězdičkami, která popisuje službu jako „báječnou“.

Na webu Bitcoin Secret jsou jedinou informací, která může být nezávislá a ověřitelná, recenze TrustPilot, které jsou zjevně falešné. V tomto okamžiku je již jasné, že se nejedná o legitimní službu. Další zajímavou věcí je to, co je napsáno malým písmem v prohlášení o vyloučení odpovědnosti v dolní části:

„Bitcoin Secret nefunguje jako firma poskytující finanční služby a je využíván pouze jako marketingový nástroj inzerenty a makléři třetích stran k získání více zákazníků“.

Mohou vlády skutečně zakázat Bitcoin?

Co Bitcoin Secret není

Samotný web připouští, že se nejedná o automatizovaný obchodní software, ale pouze o způsob, jak se spojit s makléřem. Jinými slovy, samotný web Bitcoin Secret ve spodní části poukazuje na to, že to, co říká výše, větším písmem, je nepravdivé.

Ve skutečnosti zápatí uvádí:

„Když se zaregistrujete do Bitcoin Secret, je vám automaticky přidělen broker.“

Proto ti, kteří se zaregistrují k této službě, neobdrží software pro automatické obchodování s kryptoměnou, ale pouze kontakt s makléřem, který se je pravděpodobně pokusí přesvědčit, aby utratili peníze.

Není náhoda, že neexistují žádné podrobnosti o tom, jak tento automatizovaný software pro obchodování s kryptoměnou funguje Samotný software pravděpodobně ani neexistuje.

Seznam údajných nejnovějších obchodů se softwarem zobrazeným na domovské stránce je navíc zjevně bezvýznamný, protože neexistuje způsob, jak ověřit jeho pravdivost.

Jinými slovy, web Bitcoin Secret je plný lží s jasným cílem klamat uživatele.

Roman

Napsat komentář