Gary Gensler, nový předseda SEC

3 min read

Zvolený americký prezident Joe Biden oficiálně potvrdil, že novým předsedou SEC se stává Gary Gensler.

Gensler je známý svým tvrdým postojem ve prospěch přísnější regulace, ale je také poradcem iniciativy MIT Digital Currency Initiative. Jmenování bylo ve vzduchu několik dní a podle očekávání nyní přišlo oficiální potvrzení.

Jak je uvedeno v oficiální tiskové zprávě, nový předseda Komise pro cenné papíry byl dříve předsedou americké komise pro obchodování s komoditami s futures (CFTC) v letech 2009 až 2014, kde řídil reformu směnného trhu během Obamovy administrativy.

Gensler také působil jako tajemník ministerstva financí pro domácí finance v letech 1999 až 2001 a náměstek ministra financí na finančních trzích v letech 1997 až 1999 a pracoval také se senátorem Paulem Sarbanesem při přípravě zákona o Sarbanes-Oxley.

V letech 2017 až 2019 působil také jako předseda Komise pro ochranu spotřebitele v Marylandu. Není však jen špičkovou technickou postavou, ale také aktivně se podílí na politice Demokratické strany. V roce 2016 finančním ředitelem prezidentské kampaně Hillary Clintonové a předtím působil jako ekonomický poradce kampaně Obama 2008.

Finanční poradce vyzývá vládu Velké Británie, aby zakázala Bitcoin

Gary Gensler, od Goldman Sachs po SEC

Gensler pochází ze společnosti Goldman Sachs, kde se stal partnerem v oddělení fúzí a akvizic, kde vedl Media Group společnosti a obchodování s pevným výnosem a měnou v Asii.

V současné době je profesorem ekonomie na Sloan School of Management na MIT, kde je také ředitelem Fintech @ CSAIL a hlavním poradcem iniciativy MIT Digital Currency Initiative, která se zaměřuje na umělou inteligenci, blockchainovou technologii a nové finanční technologie.

Gensler je nástupcem Elada Roismana, který byl jmenován úřadujícím předsedou SEC odcházejícím prezidentem Donaldem Trumpem po rezignaci Jaye Claytona.

Roman

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *