Coinbase oznámila výnosy za druhé čvrtletí 2021

4 min read

Coinbase zveřejnila dopis svým akcionářům plný údajů o výnosech společnosti za druhé čtvrtletí roku 2021.

Platforma informovala o vývoji a výsledcích dosažených v období Q2 ve srovnání s předchozím čtvrtletím. Coinbase konkrétně nazývá toto období „silným, s růstem a diverzifikací napříč platformou“.

Mezi hlášenými čísly Coinbase zdůrazňuje růst 44% retailových uživatelů provádějících měsíční transakce (MTU) na platformě, z nichž 27%, což odpovídá 2,4 milionu uživatelů,bylo zapojeno také do nabízených neinvestičních produktů, jako je např. staking.

Celkový počet ověřených uživatelů na platformě v současné době činí 68 milionů, přičemž přes 9 000 institucí se i nadále snaží rozšiřovat svá portfolia prostřednictvím Coinbase. Nejen to, platforma zdůrazňuje tento institucionální zájem následujícím způsobem:

„10% ze 100 největších hedgeových fondů podle vykazovaných AUM se rozhodlo připojit se ke Coinbase, přičemž mnoho klientů si nás vybralo jako svého exkluzivního partnera. V posledních měsících jsme navíc navázali partnerství s předními společnostmi v oboru, včetně Elona Muska, PNC Bank, SpaceX, Tesla, Third Point LLC a WisdomTree Investments. […] Instituce jsou stále sofistikovanější a snaží se dělat mnohem víc, než nakupovat, prodávat a ukládat Bitcoin. Naši institucionální zákazníci stále častěji vnímají Coinbase jako kontaktní místo pro služby, které potřebují, včetně obchodování, úschovy, půjčování, generování výnosů, dat a dalších v širokém spektru krypto služeb “.

Dalším důležitým aspektem tohoto 2. čtvrtletí 2021 pro Coinbase bylo získání dvou licencí mimo USA, což by platformě umožnilo působit ve stále více oblastech uplatňovaných i v zahraničí.

Prvním z nich je licence od německého federálního finančního úřadu (BaFin), která umožňuje Coinbase Germany GmbH být jednou z prvních společností v Evropské unii, která ji má. Zatímco druhý se týká registrace Coinbase u JFSA neboli japonské agentury pro finanční služby.

Výnosy Coinbase: čísla publikovaná platformou

Dopis zúčastněným stranám dále uvádí čísla týkající se příjmů Coinbase.

„Vygenerovali jsme 2,0 miliardy USD čistých příjmů, včetně 1,9 miliardy USD z transakčních příjmů a více než 100 milionů USD z příjmů z předplatného a služeb. Čistý příjem činil 1,6 miliardy USD a upravená EBITDA 1,1 miliardy USD“.

Coinbase konkrétně uvádí různé typy příjmů. Tady jsou některé z nich:

  • Výnosy z retailových transakcí za druhé čtvrtletí činily 1,8 miliardy USD, což je o 26% více než v prvním čtvrtletí
  • Výnosy z institucionálních transakcí činily 102,4 milionu USD, což je o 20% více než v prvním čtvrtletí.
  • Příjmy z předplatného a služeb ve 2. čtvrtletí činily 103 milionů USD, což je o 82% více než v prvním čtvrtletí.
  • Výnosy z poplatků za správní služby vzrostly o 32 milionů dolarů.

Kromě toho, že chce Coinbase reinvestovat do podnikání za účelem dalšího růstu, zdůrazňuje své poslání, kterým je snaha dosáhnout 1 miliardy celkem ověřených uživatelů a svým způsobem rozšířit masové přijetí kryptoměn.

Hromadná žaloba

Zdá se, že v tomto dopise jejím akcionářům nezmiňuje hromadnou žalobu, která proti ní byla podána na konci minulého měsíce. Coinbase a její generální ředitel Brian Armstrong byli ve skutečnosti žalováni v souvislosti s debutem COIN na Nasdaq. Stížnost tvrdí, že prohlášení o registraci a prospekt použité k nabídce společnosti byly nepravdivé a zavádějící.

Společnost Scott+Scott Attorneys LLP konkrétně oznámila, že v hromadné žalobě proti společnosti Coinbase Global Inc. bude figurovat Donald Ramsey jako hlavní žalobce.

Kromě Armstronga by se žaloba zaměřila také na další investory a manažery, kteří údajně měli prospěch z IPO. Některá jména, která byla zveřejněna, jsou: Marc Andreessen, Fred Ehrsam, Fred Wilson, AH Capital Management, Tiger Global Management, Union Square Ventures a Viserion Investment.

Začněte vydělávat peníze s Binance Savings

Roman

Napsat komentář