Prognóza ceny Bitcoinu: Nové historické maximum – a pak exploze na 200 000 USD!

4 min read

Bull run se rozvíjí v celé své kráse, jak u Bitcoinu, tak u dalších kryptoměn jako Ethereum, Solana nebo Cardano! Renomovaný finanční stratég nyní v prognóze uvedl: Podle propočtů BTC míří k 200 000 USD. 

Kdy Bitcoin dosáhne 1 milionu?

Bitcoin dokázal za posledních sedm dní získat téměř 21 %. Ačkoli mnoho menších kryptoměn také pumpuje, zaměření tohoto odvětví je nepochybně BTC. Bitcoin je aktuálně blízko historického maxima, brzy by mohl dosáhnout šesticiferné ceny.

Prognóza ceny Bitcoinu: Nové historické maximum - a pak exploze na 200 000 USD!

Do finančního světa zatím skutečně dorazila pouze jedna kryptoměna – Bitcoin. A to je nyní patrné na vzestupu. Analytik Vivek to komentuje slovy:

„BTC je nyní 5. největší měna na světě.“

A BTC influencer Sunny Decision dodává:

„Bitcoin právě předstihl META (Facebook) z hlediska tržní kapitalizace a nyní je v top 9 aktiv podle tržní kapitalizace. Dalším cílem je stříbro!“

Pomalu, dokonce i mezi zarputilými pochybovači, se prosazuje myšlenka, ze bitcoinový bull run začíná. Ale jak vysoko by mohl BTC vzrůst, co by měli investoři očekávat? Hrozí pád – nebo to zatím nepřipadá v úvahu?

Analytici jsou zde dvojího názoru. Špičkový finanční stratég Anthony Scaramucci se například staví do býčí pozice.

Prognóza Bitcoinu: 200 000 USD po halvingu!

Bývalý ředitel komunikace Bílého domu se podíval na minulou výkonnost Bitcoinu a optimisticky propočítává: Pokud se BTC bude chovat byť jen vzdáleně jako za posledních 14 let, pak se cena BTC brzy zčtyřnásobí!

„Když se podíváte na posledních 14 let, obvykle dostanete po halvingu čtyřnásobek.“

Není si jistý, kde bude BTC při hlavingu kolem 20. dubna, ale:

„Řekněme, že je to 50 000 USD. To by znamenalo dosažení ceny BTC 200 000 USD do 18 měsíců od hlavingu Bitcoinu.“

Bitcoin se však aktuálně obchoduje za více než 62 000 USD. Pokud se aktivu podaří dosáhnout svého předchozího historického maxima 68 789 USD před halvingem, cena BTC by podle Scaramucciho propočtů mohla dosáhnout i více než 275 000 USD. V poměru k aktuální ceně to odpovídá potenciálnímu výnosu +343,548 %!

Důvod bullrunu: BTC ETF. Každý den investoři nakupují na trzích více bitcoinů, než těžaři vyprodukují. Nabídka bude brzy výrazně pod poptávkou – s odpovídajícími důsledky pro cenu BTC. Nicméně BTC nemusí jít přímo nahoru.

Špičkový obchodník Michael van de Poppe například svým téměř 700 000 sledujícím píše: Vidím možnost poklesu na 46 000 USD. Ve vztahu k aktuální ceně by to odpovídalo korekci o více než -26 %.

 

 

Marketa Tesarkova

Napsat komentář