Salvadorský prezident Nayib Bukele potvrzuje, že zatím nedojde k žádnému výprodeji BTC

3 min read

Salvador v současnosti neplánuje prodat své bitcoinové rezervy, potvrdil ve středu prezident země Nayib Bukele. Jeho komentáře přišly poté, co držba bitcoinů v Salvadoru dosáhla masivních zisků po pozoruhodném nedávném zvýšení ceny Bitcoinu. Kryptoměna se dnes obchoduje po mírném poklesu kolem 61 400 USD.

Salvadorský prezident Nayib Bukele potvrzuje, že zatím nedojde k žádnému výprodeji BTC

V příspěvku na X (Twitter) prezident Bukele pokáral kritiky, kteří psali o údajných ztrátách Salvadoru, když byla cena BTC nízká. Kritizoval údajné mlčení médií, když Salvador vidí 40% nárůst svých držeb.

„Když byla tržní cena Bitcoinu nízká, napsali doslova tisíce článků o našich údajných ztrátách,“ napsal.

Země, která začala nakupovat Bitcoiny teprve v září 2021, by dosáhla více než 40% zisku, pokud by dnes zlikvidovala své držby. „Teď, když se tržní cena bitcoinu zvýšila, měli bychom zisk přes 40 %, kdybychom prodali.“

Bukele navíc poznamenal, že hlavním zdrojem BTC v zemi je program občanství. Salvadorský kongres v prosinci schválil nový imigrační zákon, který uděluje urychlenou naturalizaci cizincům, kteří darují Bitcoiny na vládní programy sociálního a ekonomického rozvoje.

Salvador nemá v úmyslu prodávat bitcoiny

Investiční portfolio BTC v zemi dosáhlo v lednu 2 798 tokenů  což vedlo k nerealizovanému zisku 12,6 milionu dolarů. Tento vývoj následoval po prezidentově prosincovém příspěvku na X, ve kterém oznámil zisk 3,6 milionu dolarů. Tehdy důrazně řekl:

„Samozřejmě nemáme v úmyslu prodávat; To nikdy nebyl náš cíl.“

V prosinci také poznamenal, že kolísající cena kryptoměny nemá žádný vliv na dlouhodobou strategii Salvadoru. Ve středu prezident zopakoval stejný názor a řekl, že Salvador „samozřejmě neprodá; nakonec 1 BTC = 1 BTC. Bylo tomu tak, když byla tržní cena nízká, a je tomu tak i nyní.

Prezident Nayib Bukele se jasně vyjádřil proti kritikům, spekulantům a mediálním předpovědím o ztrátách BTC této země v době, kdy kryptoměna nabírala síly.

„Autoři těchto titulků, „analytici“, „experti“, „novináři“, nyní zcela mlčí. Pamatujte si to, až budou příště lhát o Salvadoru.“

Roman

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář