Sam Bankman-Fried doporučuje SOL svým vězeňským dozorcům

4 min read

Vzestup a pád Sama Bankman-Frieda (SBF) – bývalého generálního ředitele kryptoburzy FTX – fascinoval mnohé na krypto scéně. Poté, co zpočátku vybudoval jednu z největších obchodních platforem pro kryptoměny a také získal slávu jako zakladatel obchodní společnosti Alameda Research, americký podnikatel rychle upadl v nemilost. Byl shledán vinným v sedmi bodech obžaloby a odsouzen na doživotí. Tím však jeho příběh nekončí.

SBF doporučuje investovat do kryptoměny Solana

V současné době zůstává Sam Bankman-Fried uvězněn ve věznici v Brooklynu v New Yorku. Na jednu stranu tam dál pracuje na svém případu, ale na druhou stranu se zdá, že nemůže dát ruce pryč od kryptosvěta. The New York Times uvedl , že bývalý generální ředitel FTX například radí svým vězeňským dozorcům a dává jim tipy, jak investovat. Podle deníku aktuálně doporučuje koupit token SOL. Předpověď ceny Solana  do budoucna podle jeho názoru vypadá extrémně býčí. The New York Times ve svém článku napsal:

Od loňského léta je ubytován v Metropolitan Detention Center v Brooklynu, kde podle osoby obeznámené s případem strávil velkou část času prací na případu. Pan Bankman-Fried se strážcům také podělil o tipy na kryptotrh a doporučil investovat do digitální mince Solana.

Jeho nyní zkrachovalá kryptoburza FTX byla nejen postavena na ekosystému Solana, ale byla také považována za jednoho z největších investorů do kryptoprojektu. Cena Solana po bankrotu FTX odpovídajícím způsobem prudce klesla a zůstala na této úrovni téměř celý rok. Od podzimu 2023 se však token SOL dokázal zotavit a zaznamenal výrazný nárůst.

Jedním z hlavních důvodů, proč Solana dokázala v posledních měsících tak rychle a silně zvýšit hodnotu, je pravděpodobně skutečnost, že různé meme coiny na blockchainu Solana – jako Bonk nebo Dogwifhat (WIF) – dokázaly přilákat mnoho investorů. Dokonce i smartphone Saga 1 se po pomalém startu rychle vyprodal a nový Saga Phone 2 by mohl mít podobný úspěch.

Sam Bankman-Fried chce trest výrazně zmírnit

Kromě toho, že SBF nadále projevuje velký zájem o krypto scénu a zejména o kryptoměnu Solana, úzce spolupracuje se svými právníky na výrazném snížení trestu. Původně byl soudci odsouzen k trestu odnětí svobody na 110 let, ten by ale rád výrazně snížil – na dobu 5 až 6,5 roku. Jeho obhajoba byla nedávno posílena poté, co SBF přivedl do svého týmu právníka Marca Mukaseyho. Stále však není jasné, jak reálné je tak výrazné snížení jeho trestu.

Důvodem, proč Sam Bankman-Fried nadále doporučuje kryptoměnu Solana (SOL), mohou být zbývající držby FTX. FTX a Alameda Research mají údajně v držení celkem 60 milionů tokenů SOL (aktuálně v hodnotě kolem 6,7 miliardy dolarů), které se budou v následujících letech teprve postupně odemykat. SBF a jeho bývalý tým by mohly těžit ze skutečnosti, že cena Solana zůstává na vysoké úrovni nebo dokonce dále poroste.

Sam Bankman-Fried doporučuje SOL svým vězeňským dozorcům

To není nepravděpodobné, alespoň v tuto chvíli, protože token SOL jen za poslední týden získal 21,64 %. V době publikování tohoto článku se tedy Solana obchoduje za cenu 128,62 USD.

Roman

Napsat komentář