Arnold Schwarzenegger následuje strategii Warrena Buffetta a vyhýbá se Bitcoinu

2 min read

Bývalý guvernér Kalifornie Arnold Schwarzenegger potvrdil, že neinvestuje do Bitcoinu ani do jiných kryptoměn. Říká, že je „jako Warren Buffett“ v tom, že neinvestuje do věcí, kterým nerozumí.

Arnold Schwarzenegger neinvestuje do Bitcoinu ani jiných kryptoměn

Hvězda „Terminátora“ Arnold Schwarzenegger hovořil o Bitcoinu během rozhovoru pro New York Times. Pokud jde o BTC, bývalý guvernér Kalifornie řekl:

„Ne, neinvestuji do nich. Jsem jako Warren Buffett. Neinvestuji do věcí, kterým nerozumím.“

CEO Berkshire Hathaway je kritikem Bitcoinu již dlouhou dobu. V roce 2018 o něm řekl, že je to „krysí jed na druhou“ poté, co jeho obchodní partner Charlie Munger nazval kryptoměnu s „krysím jedem“ a „hovadinami“. Buffett je dobře známý tím, že pracuje v rámci svého „okruhu kompetencí“, což znamená, že neinvestuje do ničeho, čemu nerozumí.

Schwarzenegger se v průběhu let několikrát obrátil na Buffetta, někdy známého jako Věštec z Omahy, o radu. Když v roce 2003 vedl kampaň za kalifornského guvernéra, stal se jeho hlavním finančním a ekonomickým poradcem. Schwarzenegger zvítězil ve speciálních volbách a byl ve funkci až do roku 2011.

Hollywoodský herec dříve popsal Buffetta jako „největšího investora vůbec, mého mentora a mého hrdinu“ a dodal, že „Warren má v obchodních otázkách zdravý rozum a bezkonkurenční integritu. To je stejný způsob, jakým chci přistupovat k rozhodování. Warren to vždy říká tak, jak to je.“ Buffett byl také jedním z Schwarzeneggerových poradců, když v roce 2016 hostil „The New Celebrity Apprentice“.

Na začátku tohoto měsíce se Buffett a Munger vyjádřili k Bitcoinu na výročním zasedání akcionářů společnosti Berkshire Hathaway. Zatímco Buffett se vyhýbal přímému komentování kryptoměny, protože nechtěl rozrušit investory, kteří touží po BTC, Munger otevřeně řekl: „Nesnáším úspěch Bitcoinu.“ Dodal: „Celý ten zatracený vývoj je nechutný a v rozporu se zájmem civilizace.“

Jak vytvořit NFT na Bitcoin Cash

Napsat komentář