6 bezplatných nástrojů generativní umělé inteligence, které jsou skvělé pro začátečníky

7 min read

Generativní umělá inteligence otevírá vzrušující možnosti pro jednotlivce i společnosti. Zatímco mnozí touží experimentovat s velkými jazykovými modely (LLM), výběr správného nástroje pro vaše potřeby je zásadní. Například ChatGPT, Bing Chat a Google Bard jsou snadno použitelné možnosti, které stojí za prozkoumání. V tomto článku vám představíme několik nástrojů generativní umělé inteligence, které jsou skvělou možností pro začátečníky.

Revoluce v generativní umělé inteligenci probíhá. Jak se průkopníci a vývojáři hlouběji ponořují do toho, jak to funguje, stále více lidí touží experimentovat s velkými jazykovými modely (LLM), aby zjistili, co mohou dělat. Mnozí však nevědí, kde začít.

Podle PA Consulting se 85 % amerických spotřebitelů velmi zajímá o umělou inteligenci (AI), ale téměř 82 % je obezřetných a 65 % říká, že jsou zcela zmateni.

Pravdou je, že nemusíte být expertem na umělou inteligenci, abyste mohli těžit z generativních chatbotů s umělou inteligencí. Nástroje jako ChatGPT, Bing Chat, Google Bard, Jasper, Quillbot a Dall-E 2 jsou všechny nástroje LLM, které novým uživatelům usnadňují experimentování.

Top 6 nástrojů generativní umělé inteligence, které potřebujete znát

1. ChatGPT

6 bezplatných generativních nástrojů umělé inteligence, které jsou skvělé pro začátečníky

ChatGPT je nejznámější AI chatbot na trhu a jeho použití je velmi snadné. Jednoduše zadejte písemnou otázku nebo požadavek, stiskněte klávesu Enter a řešení využívá zpracování přirozeného jazyka (NLP) k analýze vašeho vstupu a poskytnutí písemné odpovědi.

Tento nástroj je univerzálním asistentem umělé inteligence, což znamená, že uživatelé mohou klást otázky jako součást konverzace nebo jej používat k vytváření písemného obsahu, jako jsou články, e-maily, seznamy, básně, písně, kódy a příběhy.

Po vydání v listopadu 2022 šla data o školení ChatGPT pouze do roku 2021, ale od 27. září 2023 mohou uživatelé požadovat informace z nástroje prostřednictvím vyhledávače Bing.

Je důležité si uvědomit, že ChatGPT má tendenci si vymýšlet fakta, takže je důležité ověřit fakta veškeré informace, které poskytuje.

2. Bing Chat

6 bezplatných generativních nástrojů umělé inteligence, které jsou skvělé pro začátečníky

Bing Chat je chatbot společnosti Microsoft, založený na GPT-4 LLM a dostupný prostřednictvím postranního panelu ve webovém prohlížeči Edge. Pomocí Bing Chat můžete zadávat vyhledávání pomocí textu nebo obrázků nebo provádět hlasové vyhledávání a Bing odpoví písemnou odpovědí nebo obrázkem v závislosti na vyhledávacím dotazu.

Jedním z hlavních prodejních bodů Bing Chatu je jeho funkce jako vyhledávací nástroj. Využívá data v reálném čase, což vám umožňuje klást otázky o aktuálních událostech a novinkách stejným způsobem jako vyhledávač.

Když odpoví, připojí také seznam zdrojů a relevantních odkazů, abyste mohli provést další výzkum na konkrétní téma. Na požádání může chatbot také vytvářet obrázky generované AI.

3. Google Bard

6 bezplatných generativních nástrojů umělé inteligence, které jsou skvělé pro začátečníky

Google Bard je konverzační chatbot a asistent AI společnosti Google, který je postaven na PaLM2 LLM. Uživatelské rozhraní je jednoduché a snadno se používá: zadejte otázku pomocí textu nebo hlasu a Bard může odpovědět textem, obrázky a videi na základě obsahu z Vyhledávání Google.

Bard odpoví na každou otázku třemi navrhovanými odpověďmi, z nichž si můžete vybrat, abyste získali nejkomplexnější odpověď pro své potřeby. Je také připojen k internetu, takže jej můžete použít ke shrnutí dalšího online obsahu a aktuálních událostí.

Integrace chatbota s Adobe Firefly také znamená, že jej lze použít k vytváření obrázků generovaných AI.

4. Jasper

6 bezplatných generativních nástrojů umělé inteligence, které jsou skvělé pro začátečníky

Jasper je AI asistent pro psaní textů, který využívá svůj vlastní model umělé inteligence spolu s modely třetích stran, jako je GPT-3, a pomáhá uživatelům vytvářet obsah.

Tento chatbot je speciálně navržen tak, aby generoval text, který napodobuje tón značky, a umožňuje uživatelům vytvářet marketingové materiály, jako jsou webové stránky, e-maily, reklamy, prodejní reklamy a blogy.

Zadáním písemného příkazu můžete vytvořit nové dokumenty nebo použít existující šablony, na které asistent odpoví textovým výstupem. Odezvu na výstup můžete upravit zadáním popisu obsahu nebo instruktáže a poskytnutím podrobností o tónu vašeho hlasu a klíčových slovech, která chcete použít.

Hlavním rozdílem mezi Jasperem a dalšími nástroji, jako jsou ChatGPT a Bard, je to, že se zaměřuje na vytváření marketingového obsahu spíše než na výstup konverzačního textu.

5. Dall-E 2

6 bezplatných generativních nástrojů umělé inteligence, které jsou skvělé pro začátečníky

DALL-E 2 je nástroj umělé inteligence vydaný v roce 2021 společností Open AI, který využívá GPT-3 a hluboké učení k převodu textových výzev na obrázky. Vytvořte si účet na webu OpenAI, zadejte výzvu do vyhledávacího pole a DALL-E 2 okamžitě vygeneruje obrázek.

Pokud se vám design nebude úplně líbit, můžete zvolit jiné varianty. Jakmile najdete design, který se vám líbí, můžete jej sdílet a uložit.

Kvalita obrazu do značné míry závisí na hloubce vaší původní stopy. Proto se vyplatí poskytnout podrobné pokyny, aby je DALL-E 2 mohl optimálně zpracovat.

DALL-E 2 je oblíbený pro generování obrazu kvůli jeho snadnému použití, na rozdíl od složitějších nástrojů, jako je Midjourney.

6. Quillbot

6 bezplatných generativních nástrojů umělé inteligence, které jsou skvělé pro začátečníky

Quillbot je AI asistent, který ke zpracování a parafrázování textu využívá zpracování přirozeného jazyka. Uživatel jednoduše zadá kus textu do vstupního pole na webu Quillbot AI, poté chatbot zkontroluje obsah gramatiky a navrhne vylepšení textu.

Uživatelé si mohou v závislosti na svých potřebách vybrat mezi parafrázováním textu, shrnutím písemného obsahu, kontrolou gramatiky a generováním citací.

Quillbot je užitečný nástroj pro osobní i komerční účely, ideální pro vytváření a korektury plynulého a snadno čitelného obsahu.

Závěr

Experimentování s těmito nástroji vás bude inspirovat k objevování nových způsobů, jak využít umělou inteligenci a optimalizovat vaše profesionální pracovní postupy. Konečné výsledky budou do značné míry záviset na podrobnostech informací, které zadáte do původních pokynů.

 

Roman

Napsat komentář