25. června dojde k expiraci opcí ETH za 1,5 miliardy dolarů, bude to zlomovým okamžikem trhu?

3 min read

25. června bude Ethereum (ETH) čelit největší expiraci opcí v roce 2021, protože bude vypořádán otevřený zájem v hodnotě 1,5 miliardy USD. Toto číslo je o 30% větší než březnové expirace z 26. března, kdy cena Etheru za 5 dní propadla o 17% a dosáhla dna téměř 1 550 USD.

Ether však po březnové expiraci opcí vzrostl o 56% a během tří týdnů dosáhl 2 500 dolarů. Tyto pohyby zcela nekorelovaly s Bitcoinem (BTC). Proto je možné, že by podobná struktura trhu mohla probíhat po 25. červnu.

25. června dojde k expiraci opcí ETH za 1,5 miliardy dolarů, bude to zlomovým okamžikem trhu?


Nedávná historie ukazuje směs býčích a medvědích katalyzátorů

11. března organizovali těžaři ETH „demonstraci síly“ proti EIP-1559, což by výrazně snížilo jejich příjmy. Situace se zhoršila 22. března, když CoinMetrics zveřejnila zprávu „Ethereum Gas Report“, která uvádí, že vysoce očekávaný upgrade sítě EIP-1559 by pravděpodobně nevyřešil problém s vysokými transakčními poplatky.

Věci se začaly měnit 29. března, když společnost Visa oznámila plány využít blockchain Ethereum k vypořádání transakcí na fiat a 15. dubna byla úspěšně implementována aktualizace Berlin. Po aktualizaci průměrný poplatek začal klesat na zvládnutelnější úroveň.

Než budeme spekulovat, je nejlepší nejprve analyzovat, jaké mají pozice velcí obchodníci.

25. června dojde k expiraci opcí ETH za 1,5 miliardy dolarů, bude to zlomovým okamžikem trhu?

Všimněte si, jak červnové vypršení platnosti drží více než 638 000 opčních kontraktů ETH, celkem 45% z celkového otevřeného zájmu 3,4 miliardy USD.

Na rozdíl od futures kontraktů jsou opce rozděleny do dvou segmentů. Call opce (nákup) umožňují kupujícímu získat Ether za pevnou cenu v den vypršení platnosti. Obecně se to používá při neutrálních arbitrážních obchodech nebo býčích strategiích.

Mezitím se put (prodejní) opce běžně používají k zajištění nebo ochraně před negativními cenovými výkyvy.

25. června dojde k expiraci opcí ETH za 1,5 miliardy dolarů, bude to zlomovým okamžikem trhu?


Jak je zobrazeno výše, existuje velké množství call opcí na 2 200 dolarech a více. To znamená, že pokud bude cena Etheru 25. června pod touto úrovní, bude 73% neutrálních až býčích opcí bezcenných. 95 000 opcí, které jsou stále ve hře, by představovalo otevřený zájem ve výši 228 milionů dolarů.

Na druhou stranu, většina ochranných put opcí byla otevřena na 2 100 dolarech nebo niže. V důsledku toho by se 74% těchto neutrálních až medvědích opcí stalo bezcennými, pokud cena zůstane nad touto úrovní. Zbývajících 73 700 prodejních opcí by tedy představovalo otevřený zájem ve výši 177 milionů USD.

Obchodníci by měli tuto událost pečlivě sledovat, zejména s ohledem na dopad na cenu, který vyvolala březnová expirace.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář