MicroStrategy chce koupit více BTC

3 min read

Společnost MicroStrategy zveřejnila své finanční výsledky za druhé čtvrtletí roku 2021.

Microstrategy chce více BTC

Krátce před prezentační konferencí řekl generální ředitel Michael Saylor, že společnost má v úmyslu přidat do své podnikové rozvahy ještě více Bitcoinu, přestože již vlastní kolem 105 000.

Řekl:

„Výsledky realizace naší strategie digitálních aktiv nás i nadále těší. Naše nejnovější navýšení kapitálu nám umožnilo rozšířit naše digitální podíly, které nyní přesahují 105 000 BTC. Do budoucna hodláme pokračovat v alokování dalšího kapitálu do naší strategie“.

Během živého videohovoru s investory se někteří mainstreamoví novináři zaměřili na společnost kvůli jejímu rozhodnutí investovat tak silně do BTC, zejména s ohledem na pokles cen v květnu a červnu, ale Saylor a finanční ředitel Phong Li odpověděli, že jde o makro strategii.

MicroStrategy dosud investovala celkem asi 2 miliardy USD na nákup BTC, současná hodnota všech BTC, které drží, přesahuje 4 miliardy dolarů, čímž se jejich investice za zhruba rok zdvojnásobila. Generální ředitel společnosti ve skutečnosti věří, že dlouhodobý nákup a držení BTC je méně riskantní investiční strategií než mnoho jiných.

Podle Saylora je odchod Číny z trhu také pozitivní událostí pro Bitcoin, protože těžba je decentralizovanější. Uvedl:

„Z dlouhodobého hlediska je westernizace Bitcoinu dobrá pro Bitcoin, americký dolar a západní technologie“.

Za zmínku stojí, že první nákupy BTC společností MicroStrategy byly provedeny v loňském roce, přibližně v této době (srpen), kdy cena klesla pod 12 000 dolarů. Vzhledem k tomu, že se v současné době pohybuje kolem 40 000 dolarů, je zatím těžké kritizovat volby Saylora a Phong Liho.

Jak těžit TRON: Kompletní návod, predikce

Roman

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář