Ženy a kryptoměny, investice rostou

3 min read

Obvyklá měsíční zpráva společnosti eToro o nejobchodovanějších kryptoměnách na její platformě odhaluje novinku: dochází k prudkému nárůstu ženských investorek.

Zdá se, že většina ženských investorek se zaměřuje na Bitcoiny a Ethereum, s nárůstem o 15% a 12% v porovnání s čísly ze stejného období v lednu 2020 (kdy činily pouze 10% a 11%).

MetaMask: kompletní návod

Ženy, kryptoměny: demografické údaje investorů se mění

Pokud jde o demografické údaje, větší přítomnost žen není jedinou změnou, kterou eToro hlásí. Podle platformy se ve skutečnosti mění také demografický věk investorů. Ti, kteří si vybrali Bitcoin, měli v roce 2017 v průměru 37 let, místo toho je dnes 35. Průměrný investor do Etherea má 32 let (v roce 2017 35 let).

Tato změna byla zaznamenána během jednoho z nejziskovějších období v odvětví kryptoměn, kdy Bitcoiny a Ethereum dosáhly nových maxim. To je také důvod, proč došlo k 106% nárůstu investorů, kteří drží Bitcoin na eToro, ve srovnání s předchozím rokem a 82% nárůst u těch, kteří si vybrali Ethereum.

Data z eToro

Bitcoin je v lednu na eToro potvrzen jako nejvíce obchodovaná kryptoměna, zaznamenala nárůst o 167% ve srovnání s předchozím měsícem.

Leden 2021 je však pro Ethereum jedním z nejlepších měsíců vůbec. Není náhodou, že kryptoměna vzrostla v objemech obchodování a zaznamenala nárůst o 313% oproti předchozímu měsíci. Lepší byl pouze Dash, který zvýšil objem o 348%. Na druhé straně objemy obchodování XRP poklesly, protože to bylo ovlivněno rozhodnutími SEC: nejistota ohledně budoucnosti XRP je brzdou pro investory.

Top 10 nejobchodovanějších kryptoměn na eToro v lednu 2021 je distribuováno následovně:

Bitcoin;
Ethereum;
Cardano;
XRP;
Stellar;
Litecoin;
Bitcoin Cash;
Dash;
MIOTA;
Tron.

Analytik eToro Simon Peters to komentoval slovy:

„Při pohledu na čísla není překvapením, že v lednu po silných výkonech v uplynulém roce dominovaly kryptoměny jak Bitcoin, tak Ethereum. Tento trh však stále roste a existují příležitosti, které nabízí celá řada kryptoměn, o čemž svědčí zvýšená poptávka po alternativních kryptoměnách, jako jsou Cardano a Dash. Je však důležité si uvědomit, že tyto typy aktiv jsou nestálé a měly by být použity pouze jako malá součást diverzifikovaného portfolia.“

Roman

Napsat komentář