Výkon Bitcoinu je lepší než u zlata

3 min read

V poslední době byl cenový výkon Bitcoinu lepší než u zlata. Například v roce pandemie, 2020, se cena zlata změnila z 1 552 USD na 1 898 USD za unci, což je zisk 22% za jeden rok.

Ve stejném období se BTC změnil z 7 200 USD na 28 800 USD, což je zisk 300%. Naproti tomu předchozí rok 2019 se uzavřel + 20% u zlata a + 89% u BTC. Proto tomu bylo minimálně dva roky, co výkon BTC překonal zlato. Je však také pravda, že rok 2018 byl pro BTC hrozným rokem, ačkoli k němu došlo v návaznosti na expozivní rok 2017.

Jinými slovy, za poslední 4 roky dominovala roční cenová výkonnost Bitcoinu třikrát nad výkonem zlata a celková výkonnost BTC za čtyři roky byla ohromující.

Ve světle toho není až tak překvapivé vidět výsledek průzkumu bitFlyer, že Bitcoiny a kryptoměny jsou v současné době čtvrtým nejoblíbenějším aktivem mezi investory, dokonce dvakrát tak populární než zlato. 30% dotázaných Američanů si myslí, že to bude atraktivní investice do roku 2021.

Výkon Bitcoinu je lepší než u zlata
zdroj: bitFlyer

Jak používat Balancer DEX

Bitcoin vs zlato: výkon v roce 2021

Rok 2021 také začal s výkonem Bitcoinu výrazně vyšším než u zlata: +55% pro BTC doposud a dokonce -4% pro drahý kov.

Podle stejného průzkumu v USA alespoň 22% respondentů investovalo do kryptoměn alespoň jednou za život, což je více než čtyřikrát více než v Japonsku. I mezi respondenty, kteří slyšeli o kryptoměnách, má v USA pozitivní vnímání 76%, zatímco v Japonsku je to přesně naopak.

Výkon Bitcoinu je lepší než u zlata
zdroj: bitFlyer

Jinými slovy, na finančních trzích Bitcoin zkracuje podíl zlata na trhu jako investice, což se děje zejména v USA, které jsou největším finančním trhem na světě.

Tento fenomén by mohl být jakousi zkouškou kryptoměn jako třídy aktiv, zvláště když mileniálové hromadně vstupují na finanční trhy. Pro mnoho z nich je budoucnost sama o sobě digitální, decentralizovaná a tokenizovaná.

Roman

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *