Cena Chia coinu se snížila o více než 8% po analýze Backblaze – těžba mince není rentabilní již po 4 měsících

3 min read

Společnost Backblaze Inc, společnost poskytující cloudové úložiště a zálohování dat, provedla hloubkovou analýzu, aby informovala své rozhodnutí o farmaření Chia.

Chia coin zaznamenal pokles o 8,43% za 24 hodin. Kryptoměna v poslední době snižuje hodnotu. Za 7 dní ztratila 17,3% a za 30 dní 42,8%. Podle údajů z CoinMarketCap začal XCH v květnu na 1 600 dolarech za minci. Krátce poté jeho hodnota vzrostla na 1 800 dolarů, protože byl uváděn jako ekologická alternativa k Bitcoinu. Mince však začala snižovat hodnotu a pohybuje se v rozmezí 200–250 dolarů.

Backblaze o farmaření Chia coinu

Podle firemních výpočtů je těžba kryptoměny Chia odsouzena ke ztrátě zisku ve čtvrtém měsíci. A to navzdory schopnosti využívat volné místo na disku.

Podrobnosti ukazují, že Backblaze měla k dispozici místo na disku s celkovou kapacitou 150 petabajtů. Společnost také uvedla, že příjem z těžby Chia měl být odhadem 250 000 dolarů týdně.

„I přes podnikové SSD disky, žádné náklady na spuštění byly týdenní výnosy z těžby téměř nulové již od 16. týdne kvůli neustále se zvyšující složitosti těžby,“ uvedl Backblaze.

Společnost navíc vypočítala náklady na údržbu zařízení na základě standardních měsíčních nákladů 5 USD na každý terabajt místa na disku. Analytický tým zjistil, že údržba disků s kapacitou 150 petabajtů by každý týden stála 175 000 dolarů.

Data z Chia Explorer zejména ukazují, že Chia zabírá 36,5 exabytů místa v netspacu. Tato kapacita odpovídá více než 2,2 milionům pevných disků, každý s kapacitou 16 TB. Tyto údaje vedly k závěru, že:

„S exponenciálním růstem obtížnosti náklady překonají výnosy z těžby chia za sedm týdnů. Při neustálém růstu náklady na údržbu farmy překročí úroveň příjmů přibližně za 28 týdnů, poté začne podnik pracovat se ztrátou. “

Všechny prognózy byly provedeny s cenou XCH na 584,6 dolarů, počátkem června. Když Backblaze zveřejnila svou zprávu, XCH se obchodoval kolem 260 dolarů.

Společnost Backblaze, která byla založena v roce 2007, oznámila poskytování svých služeb komunitě Chia již v červnu. Kryptoměna využívá velké množství úložného prostoru pro vykreslování a zemědělství. Backblaze to proto vzal jako perfektní případ použití a obchodní příležitost. Mnoho odborníků však vyjádřilo pochybnosti o výhodách takového úsilí.

Jednoduché řešení. Co si o tom myslíte vy?

Těžba Chia Coinu ve Windows pomocí HDD a SSD – návod

Roman

Napsat komentář