Weiss Crypto Ratings: Žádný zabiják Etherea se v dohledné době neobjeví

4 min read

Používání ETH blockchainu je právě teď nepraktické a obchodníci hledají alternativy. Weiss Crypto Ratings však říká, že se v dohledné době žádný zabiják Etherea neobjeví.

Nedávný vzestup ETH a popularita projektů DeFi způsobily masivní nárůst transakčních poplatků na blockchainu Ethereum. Transakce v Ethereu se tak staly skutečně nepřiměřené a několik alternativních projektů se snaží prosadit jako lepší volba pro trhy. Může se ale někdo z nich stát zabijákem Etherea? Odborníci si nejsou tak jisti.

Weiss Crypto Ratings je skeptický ohledně „rádoby ETH zabijáků“

Weiss Ratings je firma zabývající se analýzou trhu a hodnocením rizik. Její kryptobočka Weiss Crypto Ratings se věnuje výhradně studiu digitálních aktiv založených na technologii blockchain. V nedávném tweetu její analytici vysvětlili, že navzdory všem hlavním komplikacím je nepravděpodobné, že se objeví zabiják Ethereum, bez ohledu na to, jak slibné jsou další blockchainy.

„Někteří říkají, že ostatní L1 „dohánějí ETH“, ale jsme velmi skeptičtí. Je to stejný příběh jako v roce 2017, kdy rádoby zabijáci ETH obětovali veškerou decentralizaci, aby byli levnější a rychlejší.“

L1 označuje základní blockchainy, tj. ty, kde jsou transakce zaznamenávány přímo na řetězci. Řešení škálování L2, jako je Plasma nebo Lightning Network na BTC blockchainu, zpracovávají transakce jiným způsobem. Budoucnost těchto konkurentů může být temná. Analytici Weiss Crypto Ratings odkazovali na rok 2017, rok, který znamenal pád slibných projektů – jako jsou EOS a NEO – kterým se znovu nepodařilo získat zpět své minulé dny slávy ani během bull runu 2020 a 2021.

„Všichni víme, jak to skončilo, přesto lidé stále mluví o těchto konkurentech, jako by zapalovali svíčky pro Ethereum. Jedinou nadějí pro některé z těchto alternativních L1 je stát se sidechainem ETH.“

Weiss Crypto Ratings vyhodnocuje a sestavuje žebříček různých kryptoměnových projektů na základě proměnných, jako je jejich technologie, výkon trhu, úroveň přijetí atd. V současné době jsou jedinými kryptoměnami s hodnocením „A“ Bitcoin a Ethereum.

Nejbližším konkurentem Etherea je Cardano s hodnocením B. Za ním následují EOS, NEO, Polkadot, Binance Smart Chain a Tron s hodnocením C +. Z hlediska čistého technologického vývoje však mají Cardano a Polkadot hodnocení „vynikající“, zatímco Ethereum získává „dobrý“ a bitcoin „ucházející“.

Těžba Chia Coinu ve Windows pomocí HDD a SSD – návod

Sektor potřebuje zabijáka Etherea … nebo lepší Ethereum

Dalo by se tvrdit, že velká část krypto renesance je způsobena Ethereem.

DApps, které udržovaly ekosystém naživu během poklesu v roce 2018, DeFi, který zvýšily využití blockchainu (a ceny ETH) v průběhu roku 2020 a NFT, které utvářejí nové šílenství roku 2021, existují díky schopnosti Etherea zpracovávat inteligentní smlouvy. Bitcoin nemá tuto schopnost, což výrazně omezuje jeho použití.

Popularita Etherea se však stala jeho hlavní hrozbou. V současné době se transakční poplatky pohybují kolem 30,5 USD a v únoru 2021 dosáhly ATH 38 USD.

Weiss Crypto Ratings: Žádný zabiják Etherea se v dohledné době neobjeví

Stejně tak dosáhly rekordní výšky i náklady na provádění inteligentních kontraktů, což znemožňuje použití různých platforem. Z tohoto důvodu začali obchodníci prozkoumávat nové obzory a společnost Binance využila tento okamžik k upevnění vedení svého nativního blockchainu Binance Smart Chain.

Spuštění Pancake Swap, DEX jako Uniswap, ale běžící na Binance Smart Chain, znamenalo důležitý milník ve světě DeFi. Posloužilo k vyvolání zájmu o tento nový blockchain, který je nákladově efektivní volba pro ty, kteří nemohou využívat projekty na Ethereu.

Token CAKE podle očekávání vzrostl téměř parabolicky a TVL Pancake Swap dokonce odpovídalo TVL Uniswap. Všechno proto, že náklady na provádění inteligentních kontraktů na Binance Smart Chain jsou neuvěřitelně levné.

Weiss Crypto Ratings: Žádný zabiják Etherea se v dohledné době neobjeví

Binance však nemůže usnout na vavřínech. Jeho blockchain určitě bojuje s Ethereem dobře. Přesto se s vydáním ETH 2.0 v budoucnu může všechno změnit. A jakmile se to stane, možná se Ethereum stane zabijákem zabijáků Etherea.

Marketa Tesarkova

Napsat komentář