Stephen Isaacs: Bitcoin je předurčen ke konci

3 min read

Stephen Isaacs vidí bitcoin jako bublinu, která praskne a když se to stane, bude to dramatické. Předseda investiční rady společnosti Alvine Capital to řekl v rozhovoru pro CNBC.

„Nevím, kde to skončí nebo jak to skončí, ale skončí to. A až to skončí, bude to ošklivé, protože tam nic nezbyde “.

Důvody, které by mohly vést ke konci bitcoinu, jsou podle Stephena Isaacse dva: regulace a změna klimatu.

Pokud jde o regulaci, vysvětluje, že bitcoin riskuje, že se stane obětí vlastního úspěchu. Skutečnost, že peníze lze převádět anonymně, ho dostane do konfliktu s regulačními orgány. Ve skutečnosti bitcoin „není“ zcela anonymní a dokazují to i případy, jako je hack na Twitteru.

Pokud jde o změnu klimatu, nazývá Stephen Isaacs bitcoin:

„Velmi špinavý produkt“.

Jde o proces těžby, který spotřebovává velké množství energie, což rozhodně není pro životní prostředí dobré. I v tomto případě se však používají systémy, které umožňují těžbu BTC a kryptoměn čistou energií, aby se snižil dopad na životní prostředí.

Ikdyž poslední výpadek dodávek energie v Číně nám ukázal, jak moc jsou těžaři zavislí na špinavé energii, když se hashrate některých těžařských poolů snížil až o 35%.

Těžba Chia Coinu ve Windows pomocí HDD a SSD – návod

Stephen Isaacs: Bitcoin nemá žádné fundamenty

Když bylo v rozhovoru poukázáno na to, že je nejlepší čas investovat do bitcoinu kvůli analýze fundamentů, uvedl:

„Tento produkt nemá žádné fundamenty, nemá žádnou vlastní hodnotu“.

Podle předsedy investiční rady v Alvine Capital dříve či později zasáhne Fed a „muzika zkončí“. Proto, říká, bude lepší mít akcie v Microsoftu nebo Applu, které mají svou vlastní hodnotu a svůj vlastní projekt, než aktivum jako bitcoin, i když v současné době má hodnotu kolem 60 000 dolarů.

„Pokud bublina praskne, pokud přijde regulace, co vlastníte?“.

Argumentuje tím, že BTC mohou klidně dosáhnout 300 000 dolarů, ale:

„Je to trading, je to spekulace, není to investice“.

Tato slova přicházejí v době, kdy má bitcoin hodnotu kolem 55 000 USD, poté, co před několika dny dosáhl nového ATH téměř 65 000 USD.

Jeho obavy ohledně regulace jsou stejné jako u Raye Dalia: pokud by úřady, zejména americké úřady, určily bitcoinu hranice, mohla by utrpět jeho cena, a pak, jak říká Stephen Isaacs, bez ohledu na to, zda má bitcoin hodnotu 300 000 dolarů, by investorovi nezbylo nic.

Napsat komentář