Vývojáři Ethereum Classic oznamují nadcházející hard fork

2 min read

V pondělí vývojáři blockchainu Ethereum Classic (ETC) oznámili hard fork, který implementovat nejnovější verzi projektu, jehož spuštění je naplánováno na konec července.

Ethereum Classic čeká hard fork

Upgrade, který komunita nazvala „Magneto“, bude zahrnovat čtyři návrhy na vylepšení etherea neboli EIP, které se poprvé objevily v aktualizaci ETH Berlin na začátku tohoto roku. Účelem těchto návrhů je zlepšit zabezpečení sítě a současně ušetřit transakční poplatky ukládáním adres a klíčů na jednom místě, aby k nim uživatelé mohli přistupovat pomocí jediné transakce.

Beta testování na testovacích sítích ETC Morder a Kotti začalo 2. června a 9. června. Fork Magneto se má oficiálně objevit, jakmile budou tyto testy ukončeny.

Stevan Lohja, manažer pro vztahy společnosti Mantis – plnohodnotný klient a peněženka pro Ethereum Classic – řekl komunitě ETC:

„Aby byly zajištěn úspěšný fork, žádáme zákazníky ETC, aby upgradovali své uzly na verzi kompatibilní s Magneto, pokud tak již neučinili. Pokud používáte ETC prostřednictvím jiných služeb, ověřte si u této služby, zda podporuje hard fork Magneto.“

Ethereum Classic bylo původně vytvořeno v roce 2016. Protokol odklonil od mainnetu Ethereum kvůli hacku 60 milionů dolarů projektu známého jako „DAO“ – první decentralizovaná autonomní organizace. Po zneužití se vývojáři Etherea rozhodli zvrátit transakce a vrátit ukradené prostředky jejich správným vlastníkům.

Někteří věřili, že zrušení těchto transakcí byl porušen jeden ze základních principů Etherea – „Kód je zákon“. Tito uživatelé měli pocit, že je lepší ztrátu přijmout a poučit se z technických chyb, které hackerovi umožnily ukrást prostředky.

MetaMask: kompletní návod

Napsat komentář