Nejpomalejší produkce bloků v historii BTC, měsíční výnosy těžařů klesají o 80%

3 min read

Včera bylo vytěženo pouze 58 nových bitcoinových bloků namísto základní hodnoty 144. Zároveň se měsíční výnosy těžařů snížily o 80%.

Nižší počet těžařů v bitcoinové síti způsobil vážné problémy, protože míra nově vygenerovaných mincí klesla na pouhých 58 nových mincí vytvořených za den. Příjmy těžařů se navíc za poslední měsíc propadly a všichni čekají na nadcházející úpravu obtížnosti.

Problémy v síti BTC

Bitcoinový hash rate – metrika zobrazující množství výpočetní práce těžařů vložených do blockchainu – se snížil o 40% za měsíc a 60% za šest týdnů. To je však jen jeden z nepříznivých dopadů poté, co Čína zintenzivnila své kroky.

Data z Glassnode ukazují zbytek příběhu, počínaje blokovou produkcí. Když je ve zdravém stavu, nový blok se těží v průměru deset minut. Včera však byl průměr přes 23 minut. To byla nejdelší doba potřebná k těžbě nového bloku za posledních deset let.

Nejpomalejší produkce bloků v historii BTC, měsíční výnosy těžařů klesají o 80%

Místo základní hodnoty 144 nových BTC denně došlo včera k vytěžení 58 novým tokenů, což představuje obrovský pokles o 60%.

Image

Měsíční výnosy těžařů a aktivní adresy klesají

Glassnode dále uvedla, že průměrný denní příjem, který dostávají těžaři Bitcoinu, zaznamenal také výrazné snížení. V dubnu a květnu byla na historicky nejvyšších úrovních, kdy cena aktiva dosáhla vrcholu nad 60 000 dolarů. V té době činil denní příjem těžařů přibližně 70 milionů dolarů.

Nyní ho však klesající cena BTC a počet nově vytvořených mincí snížily na zhruba 13 milionů dolarů. Podle analytického zdroje to „představuje stejné příjmy, které těžaři vydělávali počátkem listopadu, kdy cena BTC činila přibližně 13 000 dolarů.“

Nejpomalejší produkce bloků v historii BTC, měsíční výnosy těžařů klesají o 80%

V poslední době také prudce poklesl počet denních aktivních adres, které byly dříve spojeny s cenou. Ve skutečnosti klesla na úroveň, která „nebyla vidět od začátku roku 2019“, poté, co dosáhla svého vrcholu, když BTC před několika měsíci překonal 60 000 dolarů.

Image

Největší úprava obtížnosti

Se všemi výše uvedenými daty BTC komunita BTC již vyhlíží další úpravu obtížnosti jako na první linii obrany. Očekává se, že funkce, která těžařům usnadňuje nebo ztěžuje práci, projde největší negativní úpravou v historii. Podle on-chain dat by těžba měla tento pátek poklesnout o více než 23%.

Image

Grafy: Glassnode, Twitter

Jak vytvořit NFT na EOS

Roman

Napsat komentář