Investoval 50 Cent do Bitcoinu?

3 min read

Známý americký rapper 50 Cent v roce 2014 získal 700 BTC díky prodeji svého alba Animal Ambition. V té době byl prvním známým hudebním umělcem, který se rozhodl přijmout platby v Bitcoinu za nákup jednoho ze svých alb.

V té době byla cena BTC asi 650 dolarů, takže výtěžek byl asi 450 000 dolarů, ale není známo, zda se rozhodl si je ponechat nebo prodat. Pokud by se rozhodl je neprodat a přesto je vlastnil, nyní by měli hodnotu 31,5 milionu dolarů, což znamená, že za sedm let by vydělal 6 900%.

Umělec však nikdy neprozradil přesně, co udělal s těmi 700 BTC a není vůbec nepravděpodobné, že je prodal.

Bitcoin Equalizer a Bitcoin Supersplit: dva nové krypto podvody

Bitcoinový podvod, který používá jméno 50 Cent

Jeho jméno se však v poslední době používá v dalším pokusu o podvod. Ve skutečnosti jsou jména celebrit často zneužívána bez jejich souhlasu k propagaci falešných zpráv, které propagují skutečné pokusy o podvod.

V tomto konkrétním případě však existuje zvláštnost: 50 Cent vlastně v minulosti vlastnil Bitcoiny. To ale vůbec neznamená, že si vydělal obrovské částky pomocí nepravděpodobného softwaru, který slibuje, že vyprodukuje obrovské zisky s investicí několika stovek dolarů.

Tento druh zpráv jsou skutečné podvody, které slouží k oklamání naivních lidí, kteří si myslí, že se mohou stát milionáři investováním několika stovek dolarů. Bohužel tyto podvody cirkulují nepřetržitě a donucovací orgány je nedokážou zastavit.

Často také zneužívají jména osobností, které nikdy neměly nic společného s Bitcoiny nebo kryptoměnami. Jindy jsou však používají jména osobností, které jsou nějakým způsobem zapojeny do těchto nových finančních aktiv.

Například dalšími hudebníky, kteří se různými způsoby zapojili do krypto projektů, jsou Akon, Lil Yachty a Soulja Boy, stejně jako nedávno Lindsay Lohan, která aktivně podporuje Bitcoiny.

V budoucnu je pravděpodobné, že se zapojí stále více umělců, což ztěžuje rozlišení lží od reality, pokud jde o to, jak zjistit, do jaké míry je každý z nich skutečně zapojen a do jakých projektů.

Faktem zůstává, že každý, kdo slibuje vysoké výdělky s kryptoměnami, v krátké době, bez námahy a bez rizika, skutečně klame.

Roman

Napsat komentář