Většina BTC se právě teď prodává se ztrátou

3 min read

Jen před několika měsíci byl Bitcoin na nebývalé vlně. Cena dosáhla rekordu, což vedlo k příchodu nových kupujících a poptávka vedla k vysokým objemům obchodování.

Většína BTC se nyní obchoduje se ztrátou

Nejenže se objem obchodování od té doby propadl, ale většinu mincí, které se právě obchodují, prodávají investoři, kteří si koupili top – nebo velmi blízko – podle nové zprávy od poskytovatele dat Glassnode:

„Síť BTC v současné době vypořádává 5,3 miliardy USD / den ve srovnání s 15,5 miliardami USD v denním objemu vypořádaném na vrcholu roku 2021,“ poznamenává zpráva a pokračuje: „Z objemu transakcí, který se vypořádává, se zdá, že dominantní většinou jsou mince s realizovovanou ztrátou. “

Většina BTC se právě teď prodává se ztrátou
zdroj: Glassnode

Lidé kupovali své BTC za více, než za co je prodávají. Není těžké pochopit proč. Cena klesla o více než 50% ze svého historického maxima a není vyloučen pokles pod 30 000 dolarů. Další podporou, kterou Glassnode identifikovala, je úroveň kolem 26 500 dolarů.

Analytická firma zjistila, že 33% BTC v aktivním oběhu jsou v nerealizované ztrátě. To znamená, že jedna třetina byla zakoupena za cenu nad minimem 30 000 dolarů. Vzhledem k tomu, že cena BTC nikdy nedosáhla takové výšky až do ledna tohoto roku, mluvíme o krátkodobých držitelích.

Většina BTC se právě teď prodává se ztrátou
zdroj: Glassnode

Dlouhodobým držitelům se daří, i když si koupili pár mincí u vrcholu BTC. Podle Glassnode mají kontrolu nad 75% nabídky v oběhu, z toho je 92% v zisku. A předpokládá, že pokud bude pokračovat současný trend, počet se do září zvýší na 80% nabídky v oběhu.

Většina BTC se právě teď prodává se ztrátou
zdroj: Glassnode

Nedostatek likvidity by mohl cenu poslat znovu nahoru. „Býčí stlačení bylo historicky vyvoláno [dlouhodobými držiteli], kteří drželi 65% (2x 2013), 75% (2017) a 80% (2020) z cirkulující nabídky,“ říká Glassnode.

Výsledkem je, že obchodníci by neměli očekávat, že se cena BTC odrazí například v srpnu. Ti, kteří se drží dlouhodobě, by to ale mohli zvládnout bez prodeje se ztrátou.

Roman

Napsat komentář