Bitcoinové transakce již mají hodnotu 71% HDP USA

2 min read

Navzdory růstu a následnému snížení ceny na polovinu zůstává Bitcoin v roce 2021 rozhodně atraktivním aktivem, o čemž svědčí transakce zpracované v tomto roce.

Podle grafu společnosti Glassnode dosáhly bitcoinové transakce v roce 2021 již 15,8 bilionu dolarů, což je 71% hrubého domácího produktu USA ve výši 22,24 bilionu USD.

Bitcoinové transakce tvoří 71% HDP USA
zdroj: Twitter

Transakce zůstaly vysoké, i když cena Bitcoinu klesla. To ukazuje, že se jedná o konzistentní investory, nejen o lidi, kteří využili hype. Je pravda, že nejvyšší počet transakcí na převedenou částku nepřekvapivě přišel v dubnu, kdy se BTC dostal na 65 000 dolarů. Ale i přes snížení ceny hodnota transakcí tolik neklesla.

Institucionální investoři, od Tesly po Microstrategy, jistě přispěli svou měrou.

Tesla v únoru investovala 1,5 miliardy dolarů do BTC. Microstrategy pokračuje ve své „nákupní kampani“ a čas od času nakupuje. V současné době společnost Michaela Saylora po svém posledním nákupu vlastní více než 105 000 BTC.

Proč by bitcoinové transakce mohly dále růst

I přes poloviční cenu, která je stále 2,5krát vyšší než v loňském roce, je o Bitcoin nadále velký zájem.

Důvodem je postupná „institucionalizace“ Bitcoinu. Od září bude BTC zákonným platidlem v Salvadoru, kde bude koexistovat s dolarem. Ve Spojených státech je zase několik starostů, jejichž cílem je proměnit svá města v bitcoinové huby.

Posledním je Scott Conger, starosta Jacksonu v Tennessee, také starosta Miami Francis Suarez má v úmyslu učinit totéž. A nezapomeňme na volby v New Yorku, kde demokratický kandidát Eric Adams otevřeně prohlásil, že chce také z velkého jablka udělat BTC hub.

To vše vysvětluje rostoucí popularitu mezi institucionálními a retailovými investory. Z dlouhodobého hlediska by to mohlo podpořit oběh BTC a s ním i růst celkové hodnoty transakcí.

Tězba Chia: jak se připojit k poolu – Pooling protokol

Napsat komentář