Uživatelé telegramu mohou nyní obchodovat TON – v telegramu a OKX

3 min read

Telegram spustit TON. Projekt však nikdy nezemřel a nyní je připraven k použití a obchodování na OKX a prostřednictvím bota v aplikaci.

Dne 26. dubna TON Foundation oznámila nového bota, který umožňuje transakce s kryptoměnami pomocí tokenu TON společnosti The Open Network v aplikaci Telegram.

Tato nová funkce bude přínosem pro více než 550 milionů uživatelů používajících Telegram, kteří budou moci posílat a přijímat TON bez poplatků na blockchainu, který kdysi Telegram představil. Tato funkce byla spuštěna 28. dubna, v den, kdy byl TON k dispozici ke koupi na OKX, maltské kryptoměnové burze dříve známé jako OKEx.

Burza začala přijímat vklady 28. dubna a obchodování začalo v 5:00 UTC. Výběry jsou otevřeny od 29. dubna 9:00 UTC.

Splní TON očekávání komunity?

Díky této nové funkci má Telegram potenciál konkurovat dalším platformám sociálních médií, jako je Twitter, který od loňského roku podporuje bitcoin a ethereum a nedávno se spojil se společností Stripe za účelem přidání platebních funkcí prostřednictvím stablecoinu. Další weby s podobnými přístupy jsou Reddit a dokonce i Whatsapp s funkcí Whatsapp Pay s podporou fiat, zatím dostupnou v Brazílii a Indii.

Cílem této nové funkce, aby uživatelé mohli provádět transakce tak snadno, jako je odesílání textových zpráv, a vyhnout se tak komplikacím spojeným se správou kryptopeněženky a zdlouhavým, pro člověka nečitelným kryptoadresám.

Také podle prohlášení sdíleného s Coindeskem nadace TON očekává, že tuto platební metodu budou spotřebitelé používat k nákupu zboží a služeb od různých společností.

„Předpokládáme, že se tato funkce rozšíří do spotřebitelských i firemních plateb, takže lidé mohou snadno získávat zboží a služby posíláním toncoinů prostřednictvím botů v aplikaci Telegram,“

Telegram opustil Toncoin, ale komunita ho udržela naživu

V roce 2020 musel Telegram opustit původní projekt TON kvůli soudnímu sporu se SEC, která se v té době zaměřila na ICO a šla po velkých hráčích jako Ripple, Facebook, KIK a Telegram spolu s dalšími obrovskými podvody, jako Bitconnect a Onecoin.

V současné době je projekt TON nezávislý na Telegramu, takže podle Pavla Durova, generálního ředitele a zakladatele Telegramu, mají nový tým, který má projekt na starosti, budují „něco epického“, co dokáže udržet platformu mezi špičkou sociálních sítí a konkurovat „novým Twitteru“ Elona Muska, o kterém nikdo s jistotou neví, jaké funkce nabídne v budoucnu.

Takže ačkoliv Pavel Durov věří, že TON je „o roky napřed“ před svými konkurenty, tato nová kryptoměna bude mít hodně práce, aby dokázala svou hodnotu, když ekosystém rostl a dozrál.

Analytik označil nejlepší play-to-earn hry, na které v květnu dávat pozor

Roman

Napsat komentář