Uniswap překročil milník kumulativního objemu obchodování 100 miliard dolarů

3 min read

Uniswap (UNI) se stala první Decentralizovanou burzou (DEX), která dosáhla kumulativního objemu obchodování 100 miliard USD, protože apetit pro trh decentralizovaných financí (DeFi) stále roste. Mezitím token UNI nedávno zaznamenal nové historické maximum, přičemž platforma se nyní může pochlubit celkovou uzamčenou hodnotou (TVL) přibližně 4 miliardy USD.

Uniswap překračuje mezník 100 miliard dolarů

Tvůrce platformy Hayden Adams odhalil, že Uniswap překonal kumulativní objem obchodování 100 miliard dolarů. Uniswap je první DEX, která dosáhla tohoto milníku a je dalším důkazem masivního růstu aktivity DEX od poloviny roku 2020.

Image
zdroj: Twitter

Milník Uniswap přichází přesně tři měsíce po dosažení hranice 50 miliard dolarů v prosinci 2020. Data analytické dirmy Dune Analytics ukazují obrovský nárůst v kumulativním grafu objemu Uniswap, který začíná v červenci 2020. Léto roku 2020 bylo pravděpodobně začátkem hypu DeFi.

Obrovské objemy obchodování na Uniswapu a dalších platformách DEX, jako je SushiSwap, vyvolaly obrovský nárůst transakčních nákladů na Etherem (ETH). Poplatky se nyní pravidelně zvyšují, což vede k vývoji řešení škálovací vrstvy 2 (L-2), která povede k levnějším transakcím.

Jak zalistovat token na Uniswap

Objemy DEX stále rostou

Podle společnosti Dune Analytics dosáhl objem obchodování na všech DEX v lednu 2021 nového rekordu ve výši přibližně 61,6 milionu USD. Únorové údaje jsou téměř v polovině, což naznačuje, že by v kartách mohl být nový měsíční rekord objemu DEX.

Uniswap překročil milník kumulativního objemu obchodování 100 miliard dolarů
zdroj: Dune Analytics

Kromě vypořádání více než 100 miliard dolarů v kumulativních transakcích přidal Uniswap také 1 miliardu dolarů v TVL. V polovině listopadu 2020 zaznamenal TVL ve výši 3 miliardy dolarů.

Podle údajů agregátoru DeFi, DeFipulse je Uniswap nyní na pátém místě, pokud jde o TVL, s celkovou hodnotou ETH uzamčeného na platformě přibližně 4 miliardy USD. Uniswap je také druhou nejlépe hodnocenou DEX na základě TVL, přičemž SushiSwap je vzdálený necelých půl miliardy dolarů.

Co se týče ceny tokenů, UNI dosáhl v únoru nové ATH, ale tento pohyb nasledoval rychlým návratem, který jeho cenu dostal pod hranici 20 USD. Zdálo se, že sestupný trend dosáhl dna na 19 dolarech. V době psaní se obchoduje za těméř 20 dolarů.

Roman

Napsat komentář