Bitcoin by mohl dosáhnout 70 000 dolarů

3 min read

Začínají kolovat spekulace, že cena Bitcoinu by mohla dosáhnout 70 000 dolarů. Od 8. února cena překročila 40 000 USD a vzrostla na 50 000 USD. A právě dnes BTC dosáhl nového historického maxima přes 52 000 dolarů.

V tuto chvíli neexistují žádné jasné známky slabosti, a proto je jen málo analytiků, kteří mají podezření, že v blízké budoucnosti existuje riziko významného poklesu.

Zejména podle analytika Simona Petersa z eToro by skutečnost, že Bitcoiny stále více přitahují nadnárodní společnosti, mohla podpořit růst ceny na 70 000 dolarů, což by se pro BTC mohlo stát dokonce novým normálem.

Peters odkazuje na finanční giganty, jako jsou BNY Mellon a Mastercard, kteří veřejně oznámili svůj vstup do krypto sektoru a účinně tak BTC podporují. To by zdůraznilo význam, který tento sektor v globálním finančním světě přebírá a zvýšenou kupní sílu BTC, která by se mohla dále zvyšovat, jakmile přistoupí další velká jména.

Peters řekl:

„Zdá se, že se růst Bitcoinu v tomto roce nezastavuje. Poslední dosažení ATH ukazuje, jak moc je kryptoměna nyní považována za hlavní investiční aktivum “.

Nejlepší blockchainové hry: Přehled

Bitcoin na 70 000 dolarech je udržitelná úroveň

Když porovnáme tržní kapitalizaci celého trhu kryptoměn, na přibližně 1,5 bilionu USD, s trhem samotného amerického akciového trhu, na více než 50 bilionech USD, je jasné, jak okrajovou roli kryptoměny stále hrají v globální finanční situaci, ale také jaký mají prostor pro růst.

Peters dodává:

„Bitcoin vydělává na slábnoucí síle dolaru. Vzhledem k tomu, že se retailoví investoři snaží zajistit proti inflaci a instituce hledají řešení, která by pomohla podpořit růst, není důvod, aby se 70 000 dolarů nemohlo brzy stát novým normálem. Ačkoli na základě výkonu v roce 2021 by kryptoměna mohla potenciálně mířit ještě výše. “

Petersův odhad BTC ve výši 70 000 dolarů tedy neodkazuje na hypotetický vrchol, ale na pravděpodobně udržitelnou úroveň s možná ještě vyššími maximy.

Skutečně stojí za to dodat, že rok 2021 je rokem po třetím halvingu Bitcoinu a v obou předchozích případech (2013 a 2017) došlo v roce po události k výraznému bull runu, který skončil plnohodnotnou spekulativní bublinou v poslední dva nebo tři měsíce roku.

Roman

Napsat komentář