Jay-Z založil fond na urychlení adopce Bitcoinu

3 min read

Rapper Jay-Z založil fond na urychlení adopce a vývoje Bitcoinu v Indii a Africe. Oznámil to zakladatel Twitteru Jack Dorsey, který odhalil, že on a Jay-Z darují 500 BTC společnosti ₿trust na financování jejího vývoje.

Jedná se o dar v hodnotě přibližně 24 milionů USD, který by měl iniciativě umožnit rozlet.

Jay-Z, vlastním jménem Shawn Corey Carter, je newyorský rapper narozený v roce 1969, který je také podnikatelem, hudebním producentem a sportovním agentem. Drží rekord jako rapper s nejvyšším počtem cen Grammy (22), producent mnoha slavných zpěváků, prezident nahrávacích společností Def Jam Recordings, Roc-A-Fella Records a Roc Nation a vlastní streamovací službu Tidal. Je ženatý s Beyoncé a podle Forbesu je druhým nejbohatším zpěvákem na světě.

Jay-Z je zapojen do krypto světa minimálně od roku 2018, kdy oznámil, že jedna z jeho společností, Arrive Venture Capital, investovala do Robinhood. I když není známo, zda umělec-podnikatel vlastní BTC, skutečnost, že se spolu s Jackem Dorseyem rozhodli darovat 500 BTC, s největší pravděpodobností znamená, že nějaké ano.

₿trust dostala 500 BTC na vývoj a šíření Bitcoinu v Africe a Indii, s cílem financovat vývojáře, kteří tam pracují na produktech souvisejících s BTC. Posláním je výslovně „udělat z Bitcoinu internetovou měnu“. Před třemi lety Dorsey uvedl, že se Bitcoin stane měnou internetu a v tomto vývoji se velmi angažuje.

Keňská centrální banka investuje do Bitcoinu

Jay-Z chce šířit Bitcoin v Afice a Indii

Afrika se v poslední době ukazuje jako úrodná půda pro šíření BTC, zejména v zemích, kde je místní měna příliš slabá a inflatovaná. Složitější je situace v Indii, kde se vláda znovu snaží blokovat šíření kryptoměn. Tyto pokusy však již jednou selhaly a je nepravděpodobné, že selžou znovu.

Jay-Z se věnuje různým filantropickým aktivitám od roku 2003 a během své kariéry již věnoval několik milionů dolarů mnoha charitativním organizacím.

Roman

Napsat komentář