Toto je vaše varování ohledně Bitcoinu: klady a zápory BTC

3 min read

Poslední pokles cen Bitcoinu přiměl profiatová média definovat „svým způsobem“ krále kryptoměn a mezi mnoha je případ Michaela Taylora, který ve svém článku s názvem „Toto je vaše varování před Bitcoinem“ popisuje jak je hodnota Bitcoinu a jeho technologie Blockchain aplikovaná na peněžní sektor negativní ve srovnání s centralizovaným systémem fiat měn, jako jsou americké dolary.

Jeho varování konkrétně odkazuje na Bitcoin následujícím způsobem:

„Jedinými věrohodnými případy použití v reálném světě – jako prostředek směny spíše než spekulace – jsou daňové úniky, obchodování s drogami, prostituce, dětská pornografie, vraždy na objednávku, obchodování se zbraněmi, nelegální hazard a ransomware pro počítačové hackery.“

Facka do tváře neustálému masovému přijímání?

Příkladem je však ve skutečnosti možnost nákupu luxusních domů v BTC a to díky otevření se některých realitních kanceláří kryptoměnám v souladu s vládními zákony země.

Případy použití se však rozšiřují o možnost nákupu letenek, pobytů v hotelech, dárkových karet pro nákupy v supermarketech, obchodech s oděvy a mnoha dalších.

Bitcoin vs. dolary: decentralizace versus centralizace

Taylorovův argument, že Bitcoin nelze považovat za digitální aktivum (což je), je absence vládní kontroly. Na rozdíl od dolarů, které jsou sice definovány jako „fikce“, ale podle něj zůstávají užitečnější.

Ještě jednou: „Bitcoiny se vám buď líbí, nebo nenávidíte!“ Jedná se o decentralizovaný systém, kdy transakce typu peer-to-peer jsou anonymní (ve srovnání s klasickými bankovními účty) a ověřovány mezi stranami, které se navzájem neznají.

Tento systém se zdá být zajímavý nejen pro „nelegální“ svět. Některé centrální banky a dokonce i samotné instituce se už roky podílejí na nákupu a prodeji Bitcoinu.

Michael Burry: „Vlády mohou rozdrtit Bitcoin“

Toto je vaše varování ohledně Bitcoinu: Taylor, BTC a celebrity

Další definice Taylora zní takto:

„Bitcoin má všechny předpoklady pro kolektivní finanční šílenství. Kouzelné myšlení! Složitá technologie! Mediální pokrytí stále rostoucí ceny! Možná si to kupují celebrity! “

Rostoucí cena je dána neustálou poptávkou po Bitcoinu, a ta přispívá k jejich masového přijetí. Nejen to, celebrity se na toto téma vyjadřují opravdu málo. Nejznámější je povědomí o bitcoinové investici Elona Muska.

Ale je zde hypotetické řešení, jak zapojit i pro-fiat komunitu do krypto sektoru:

„Když prezident Elon Musk v roce 2028 prohlásí, že můžeme a musíme platit daně v Bitcoinech, pak – a teprve potom – budu souhlasit s tím, že bitcoin má nějakou zásadní hodnotu. Může mezitím jít i na 200 000 dolarů (a dále!).“

Roman

Napsat komentář