Je nepravděpodobné, že by Hal Finney byl Satoshi Nakamoto

3 min read

Je nepravděpodobné, že by Hal Finney byl Satoshi Nakamoto. Toto je samozřejmě jen můj názor, ale rád bych uvedl některé protichůdné prvky.

„Přemýšlíme o tom, jak snížit emise CO2 z rozsáhlé implementace Bitcoinu“.

Tento příspěvek byl napsán 27. ledna 2009. Bitcoin byl spuštěn o několik týdnů dříve. Takže Hal Finney, který by mohl být Satoshi, se po spuštění své tvorby, na které pracuje od roku 2008, ne-li dříve, nyní obává emisí CO2?

Satoshi provedl hodnocení budoucnosti bitcoinů daleko za dobu, v níž by sám žil, ale nyní si to rozmyslel? 29. července 2010, po zprávě Hala Finneyho na Twitteru, Satoshi napsal tuto zprávu, o více než rok později

„Současný systém, kde je každý uživatel síťovým uzlem, není zamýšlenou konfigurací pro velké měřítko. To by bylo, jako by každý uživatel sítě Usenet provozoval svůj vlastní server NNTP. Design podporuje to, aby uživatelé mohli být pouze uživateli. Čím větší zátěž je provozovat uzel, tím méně uzlů bude. Těch pár uzlů budou velké serverové farmy. Zbytek budou klientské uzly, které provádějí pouze transakce a negenerují “.

Satoshi již předpovídal, že se zrodí těžební pooly (první, Slush, dorazil na konci roku 2010), které nazývá „velké serverové farmy“. Stojí za zmínku, že když Satoshi mluví o uzlech, vždy odkazuje na „těžaře“ a negenerující uzly nazývá „klientskými uzly“. Uzly, které by prováděly pouze transakce bez generování (těžby).

Myslím, že mezi těmito dvěma pohledy existuje příliš velký kontrast, aby je mohl sdílet stejný člověk.

SEC vyšetřuje generálního ředitele Tesly Elona Muska kvůli tweetům, které propagovaly DOGE

Pokud ne Hal Finney, kdo je Satoshi Nakamoto?

Osobně stále považuji Kleimana za nejpravděpodobnějšího Satoshiho (poukazuji na to, že se vyhýbám tomu, aby některá z tvrzení Craiga Wrighta byla považována za pravdivá) nebo Paula Le Rouxe (i když je méně pravděpodobnější).

Důvodem je, že se jednalo o vývojáře nebo odborníky na operační systém Windows, na kterém byla vydána první verze Bitcoinu. Kleiman byl také na seznamu adres, kde byl v roce 2008 zaveden Bitcoin.

Možná ani jeden z výše uvedených není Satoshi, ale podle důkazů bych snadněji vyloučil Hala Finneyho jako možného kandidáta.

Roman

Napsat komentář