SEC vyšetřuje generálního ředitele Tesly Elona Muska kvůli tweetům, které propagovaly DOGE

3 min read

Krátce poté, co generální ředitel společnosti Klarna Sebastian Siemiatkowski vyjádřil své znepokojení nad tweety propagujícími Bitcoiny, zprávy odhalily, že SEC vyšetřuje Muska kvůli tweetům o DOGE.

Cena DOGE klesla v reakci na zprávu, že americká Komise pro cenné papíry (SEC) v současné době vyšetřuje generálního ředitele společnosti Tesla Elona Muska kvůli tweetům o Dogecoinu.

Elon Musk se v poslední době propaguje kryptoměny prostřednictvím svých příspěvků na Twitteru. Minulý měsíc generální ředitel společnosti zabývající se elektrickými vozidly odhalil svůj zájem o primární kryptoaktivum a přidal bitcoinový hashtag do svého bia na Twitteru. Muskova akce podnítila zvýšení ceny BTC.

Craig Wright žaluje bitcoinové vývojáře, mohlo by to ovlivnit narativ o decentralizaci BTC

SEC vs Musk propagující DOGE

Krátce poté, co do svého bia na Twitteru zahrnul hashtag Bitcoin, Musk zveřejnil několik tweetů spolu s obrázky propagujícími DOGE. Zatímco tweety CEO o DOGE vypadají jako vtipy, příspěvky ovlivňovaly cenu digitálního aktiva. Cena dogecoinu se neustále zvyšovala v reakci na několik Muskových příspěvků. Za poslední měsíc vzrostl DOGE o více než 500%.

Kryptoměna, která začala jako mem, má nyní tržní kapitalizaci více než 6,2 miliard dolarů. V době psaní tohoto článku poklesl DOGE na 0,048 USD.

Po sérii tweetů, které podpořily cenu DOGE, SEC nyní vyšetřuje Muska kvůli možnému narušení bezpečnosti týkající se kryptoměny. To 25. února oznámil finanční zpravodajský server First Squawk tweet.

Musk není u SEC žádným nováčkem. V roce 2018 podala komise žalobu na Muska kvůli komentářům na Twitteru ohledně Tesly. Případ byl nakonec vyřešen, přičemž Tesla a Musk zaplatili pokuty každý po 20 milionech dolarů.

Generální ředitel společnosti Klarna požaduje regulace ohledně tweetů propagujících Bitcoin

Generální ředitel evropského fintech gigantu Klarna, Sebastian Siemiatkowski, nedávno vyjádřil své znepokojení nad tweety propagujícími Bitcoin. Komentář generálního ředitele přišel asi 24 hodin před zprávami o Muskově vyšetřování u SEC.

V rozhovoru pro CNBC 24. února Siemiatkowski uvedl, že se opravdu velmi obává, že by takové tweety mohly uvést maloobchodníky v omyl. Generální ředitel společnosti Klarna vyzval regulační orgány, aby zamezily těmto tweetům a zabránily tak potenciálním ztrátám lidí.

„Je skvělé, že můžeme představit nové finanční produkty atd. Musí se to však řídit standardními předpisy, které jsme zavedli a někdo to musí hlídat, aby se ujistil, že jsou splňovány, protože jinak budeme mít spoustu spotřebitelů, kteří přijdou o spoustu peněz. A to se bohužel děje.“

Roman

Napsat komentář