Top 5 DeFi tokenů na červenec

6 min read

Těchto pět DeFi tokenů čeká v červenci zajímavý vývoj (upgrady, testnety), což by také mohlo mít pozitivní vliv na jejich cenu.

Top 5 DeFi tokenů na červenec

Swipe (SXP)

 • Aktuální cena: 2,00 dolary
 • Tržní kapitalizace: 200 milionů dolarů
 • Hodnocení podle tržní kapitalizace: # 148

Platforma swipe si klade za cíl sloužit jako spojovací článek mezi kryptoměnou a fiat měnami. Tvůrcem platformy je Joselito Lizarondo, časný investor do BTC. Tři hlavní produkty nabízené platformou jsou: peněženka Swipe, debetní karta a SXP, nativní token. Kreditní kartu lze již použít na platebních terminálech Visa.

Nová součást sítě Swipe, testnet Swipechain vyjde 6. července. Zaměří se na interoperabilitu, konkrétněji na umožnění swapů napříč řetězci. Testnet nemá sloužit jako náhrada za existující řetězce jako BSC nebo ETH. Při obchodování napříč řetězci bude spíše působit jako příslušenství. Spuštění mainnetu bude pokračovat poté, co bude testnet funkční a bez problémů.

Od 24. května se SXP obchoduje blízko oblasti horizontální podpory 1,65 dolarů. Odrazil se dvakrát, což potenciálně vytvořilo vzor dvojitého dna, který byl kombinován s býčí divergencí v RSI. RSI se však zatím nepohnulo nad 50, ani signální linka MACD nepřekročila na kladné území. Hlavní oblast odporu se nachází mezi úrovněmi odporu 0,5-0,618 Fib retracement na 3,08 – 3,62 dolarech.

Top 5 DeFi tokenů na červenec

Kava.io (KAVA)

 • Aktuální cena: 4,48 dolarů
 • Tržní kapitalizace: 274 milionů dolarů
 • Pořadí podle tržní kapitalizace: # 124

Kava.io je platforma pro půjčování DeFi, která umožňuje uživatelům vydělávat výnosy ukládáním kryptoměn. Nabízí podporu aktivům napříč řetězci, což je jedinečné ve vztahu k jiným půjčovacím platformám. Uživatelé také mohou získávat odměny přímo z protokolu spuštěním vlastních stakovacích uzlů. Testnet s Kava Swap bude spuštěn 12. července. Bude nabízet několik nových funkcí, například nové parametry pro správu a odměny za delegování. Také nabídne vklady, výběry a výměnu aktiv mezi pooly likvidity.

Od 6. dubna KAVA klesá v sestupném paralelním kanálu. Takové kanály často obsahují nápravné struktury. Doposud provedla tři neúspěšné pokusy o únik (červené ikony) a v současné době je v procesu provádění čtvrtého. Technické ukazatele začínají býčí. RSI se posunul nad 50 a Stochastic oscilátor udělal býčí kříž. Proto je pravděpodobný únik. Pokud ano, další nejbližší rezistence by byla na 7,25 dolarech.

Top 5 DeFi tokenů na červenec

Avalanche (AVAX)

 • Aktuální cena: 11,60 dolarů
 • Tržní kapitalizace: 1 994 miliard dolarů
 • Hodnocení tržní kapitalizace: # 46

Avalanche je zastřešující platforma, která se používá ke spouštění aplikací DeFi. Kromě toho má případ použití při obchodování a nastavování finančních aplikací. Jedním z hlavních cílů platformy je stát se globální burzou aktiv, což znamená, že by komukoli umožnilo obchodovat a ovládat svá aktiva decentralizovaným způsobem. Byla spuštěna v září 2020 a nativním tokenem je AVAX. Defi yield protocol, který je platformou pro yield farming, dokončí svoji expanzi do Avalanche v červenci. Kromě toho někdy v červenci přijde na Avalanche stablecoin USDC.

AVAX se pohybuje dolů od dosažení historicky nejvyšší ceny 10. února. Sleduje sestupnou linii podpory a potenciálně obchoduje v sestupném klínu. 22. června dosáhl sestupné linie podpory, která se shoduje s horizontální oblastí podpory 11,30 dolarů. Pokud token neodskočí od této úrovně, mohl by prudce poklesnout kvůli nedostatku podpory pod aktuální cenou. Technické ukazatele ukazují některé býčí známky, jako je býčí divergence v histogramu MACD a býčí kříž ve stochastic oscilátoru.

Top 5 DeFi tokenů na červenec

1Inch (1Inch)

 • Aktuální cena: 2,45 dolarů
 • Tržní kapitalizace: 529 milionů dolarů
 • Hodnocení tržní kapitalizace: # 107

1inch je agregátor DEX, který se používá k vyhledání nejlepších cen kryptoměny napříč DEX. Odstraňuje potřebu ručně kontrolovat ceny, spíše získává likviditu z burz a nabízí uživatelům nejlepší swapové sazby. Spuštěn byl v srpnu 2020. Jeho nativní token je 1Inch. Zavedenou metodou získávání tokenů je poskytování likvidity na platformě a přijímání tokenů výměnou za to. Jedinečnou funkcí 1inch je okamžitá správa, která umožňuje uživatelům hlasovat pro konkrétní nastavení protokolu.

Koncem června začala švýcarská banka Sygnum nabízet klientům příležitosti k investování do několika tokenů DeFi, včetně 1INCH. 1INCH se 23. května odrazil nad oblast 2,25 dolarů, ale v červenci se do oblasti vrátil. Je to potenciálně v procesu vytváření vzoru dvojitého dna. Tento vzor byl také kombinován s výraznou vzestupnou divergencí v oscilátoru RSI, MACD a Stochastic. Navzdory možnosti odrazit, trend nelze považovat za býčí, dokud token nenavrátí linii podpory, ze které se spadl (červená ikona).

Top 5 DeFi tokenů na červenec

Graph (GRT)

Aktuální cena: 0,572 dolarů
Tržní kapitalizace: 1,657 miliardy dolarů
Hodnocení tržní kapitalizace: # 53

Graph je indexovací protokol, který napájí aplikace v ekosystémech DeFi i Web3. Shromažďuje data a ukládá do indexů, které se nazývají podgrafy. Jeho hlavním případem použití je zvýšení účinnosti dApps. Dosud bylo nainstalováno více než 3 000 podgrafů používaných pro dApps, jako jsou Synthetix, AAVE, Uniswap, Decentraland a další. Graf je také domovem místní komunity, která zahrnuje přibližně 2 000 kurátorů, 200 uzlů indexeru a mnoho delegátů.

GRT klesá od dosažení historického maxima 12. února. Doposud dosáhl minima 0,428 USD, a to 22. června. Následující odskok sloužil k ověření oblasti 0,47 USD jako podpora. Kromě toho RSI a MACD vyvolaly značnou býčí divergenci, což zvyšuje pravděpodobnost, že se token odrazí. Pokud by došlo k pohybu nahoru, byl by nejbližší odpor 1,37 dolarech.

Top 5 DeFi tokenů na červenec

MetaMask: kompletní návod

Roman

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář