Obtížnost těžby BTC právě poklesla o rekordních 28% – ale pomůže to oživit cenu BTC?

3 min read

Bitcoin (BTC) zaznamenal 3. července největší pokles obtížnosti těžby o téměř 28%, ale jeden model naznačuje, že cena BTC neklesne až do října.

Investiční manažer Timothy Peterson označil vztah mezi cenou Bitcoinu a hashratem jako prokazatelný důkaz toho, že pokles ještě neskončil.

Obtížnost těžby BTC právě poklesla o rekordních 28% - ale pomůže to oživit cenu BTC?


Obtížnost těžby BTC poklesla o rekordních 28%

Obtížnost bitcoinové těžby poklesla v sobotu podle odhadů o 27,94% na výšce bloku 689 472, což je největší pokles v historii. Pokles je reakcí na pokračující migraci těžařů z Číny a následnou ztrátu hashratu. Pro těžaře je pokles něčím, co zvýší zisk – obtížnost automaticky zohlední změny v hashratu, díky čemuž bude těžba těžší, když poklesne.

Mezi bitcoinery je klasickou mantrou, že „cena sleduje hashrate“ – ale pokud je to pravda, jeden model mapující tento fenomén vykresluje jiný obraz budoucího cenového chování. Peterson poznamenal, že vztah mezi cenou a hashratem je „užitečný“, pokud jde o označování vrcholů makro cen.

Doprovodný graf ukazuje výkyvy v letech 2013 a 2017, což odpovídá vrcholům, které se držely po celý čtyřletý halvigový cyklus. Rok 2021 vypadá podobně a od květnové kapitulace se vztah vyvíjí směrem k bodu, kdy by měla být cena Bitcoinu plně „zotavena“.

„Na základě současného trendu v P (h) by tato bublina měla prasknout do 31. října,“ shrnul Peterson.

„Poměr zahrnuje jakoukoli kombinaci vyššího hashratu a nižší ceny. Bublinu tedy řeší také zvyšující se hashratu a stabilní cena. “

Image
zdroj: Twitter

Jinými slovy, návrat těžařů pravděpodobně zabrání dalším cenových poklesům, ale býci možná budou muset čekat déle, než je žádoucí, aby se vrátili vyšší úrovně.

Model není jediným zdrojem zajišťujícím návrat k růstu Bitcoinu v druhé polovině roku.

Analytici přirovnali rok 2021 k oběma předchozím vrcholným rokům, přičemž během těchto let BTC zaznamenal první lokální cenový vrchol, korekci a poté prudký nárůst na ATH později.

Roman

Napsat komentář