Těžba Litecoinu – software

6 min read

Litecoin je první fork Bitcoinů, které v říjnu 2011 vydal Charlie Lee jako open-source softwarový projekt. Od té doby se Litecoin rozrostl a stal se jednou z největších světových digitálních měn s celkovou tržní kapitalizací v době psaní tohoto článku přes 13 miliardy USD.

Technicky je litecoin téměř totožný s bitcoinem, což znamená, že litecoin je zcela těžitelný. Litecoin se však od bitcoinů liší tím, že bitcoin používá SHA-256, zatímco litecoin používá proces zvaný Scrypt mining. Tato těžba do značné míry závisí na výpočetních zdrojích.

Pokud chcete těžit litecoin, musíte vzít v úvahu řadu proměnných.

Vyplatí se těžba litecoinu?

Jak obtížnost těžby kryptoměny stoupá, mnoho těžařů si nemůže dovolit upgradovat na dražší vybavení. Těžba litecoinu však stále může stát za váš čas. Důvodem je, že proces těžby litecoinu je stále relativně snadný. Na rozdíl od měn, jako je bitcoin, je stále možné těžit litecoiny na GPU, i když bude podstatně méně ziskový než investice do konkrétního hardwaru.

CryptoCompare poskytuje odhadovanou ziskovost v závislosti na vašich dostupných zdrojích.

My Crypto Heroes a herní svět na blockchainu

Nejlepší software pro těžbu litecoinu

Jaký je nejlepší litecoin miner?

K dispozici je spousta různých druhů softwaru pro těžbu LTC, ale asi pět nejlepších je:

  • Easy Miner
  • Multiminer
  • CGMiner
  • Awesome miner
  • Scrypt GUI Miner

Easy Miner

Easy Miner je bezplatný bitcoinový mining software s otevřeným zdrojovým kódem, ale lze jej použít i k těžbě LTC. Je zcela open-source, takže si můžete software přizpůsobit svým konkrétním potřebám. Easy Miner má také vlastní vestavěnou peněženku a přichází s „režimem moneymaker“, který software věnuje těžbě litecoinů na vlastní vrstvě. EasyMiner má také software pro těžbu litecoinů pro Android a díky své dobré pověsti je široce považován za jednu z nejlepších softwarových aplikací pro těžbu LTC.

MultiMiner

MultiMiner je považován za jednu z nejlepších softwarových aplikací pro těžbu LTC, které jsou k dispozici pro nové uživatele, i když není tak dobře známý jako některé z ostatních na tomto seznamu. Těžařský software je poměrně univerzální, protože podporuje Windows, Mac a Linux a přichází s funkcemi, jako je automatická detekce síťových zařízení a může dokonce vzdáleně monitorovat a ovládat další těžební zařízení MultiMiner. Je jasné, že do jeho vývoje byla věnována spousta tvrdé práce.

CGMiner Litecoin

CGMiner Litecoin je tu už nějakou dobu a nabízí uživateli řadu funkcí a velkou komunitu. CGMiner Litecoin podporuje Windows, Mac, Linux, OS X a další platformy, takže je neuvěřitelně univerzální. Tento software je také otevřený, což vám umožňuje přizpůsobit jej vašim potřebám. Dodává se také s několika funkcemi, jako jsou funkce vzdáleného rozhraní, kompletní monitorování a ovládání rychlosti ventilátoru.

Awesome miner

Awesome miner je těžební software, který byste si měli vybrat, pokud chcete spravovat více těžebních zařízení, protože podporuje různé typy, jako je FGPA, ASIC. Podporuje také více než 25 mining enginů, včetně XMRig, SRBMiner, BFGMiner a SGMiner, ale přichází s poplatkem za předplatné ve výši 4 dolarů měsíčně pro dva těžaře nebo 36 dolarů ročně. Awesome Miner také přichází s několika užitečnými funkcemi, včetně sledování stavu a teploty všech ASIC a FPGA horníků, stejně jako vlastní vestavěnou kalkulačku těžby Litecoinu. Awesome Miner přináší jedinečnou funkci přetaktování jak pro NVIDIA GPU, tak pro AMD GPU bez nutnosti použití externích aplikací.

GUIMiner Scrypt

GUIMiner Scrypt je ve skutečnosti forkem GUIMineru, ale byl postaven s ohledem na začátečníky, aby byla těžba co nejjednodušší a nejpřímější. Je určen převážně pro operační systém Windows a využívá grafickou jednotku (GPU) počítače nebo jednotku CPU (CPU) s podporou těžby Scrypt. Scrypt je metoda šifrování pro těžbu kryptoměny. Scrypt mining se liší od těžby kryptoměn, jako je bitcoin, těžba Scrypt může být také použita s jinými mincemi Scrypt, jako je Dogecoin. Těžba Scrypt získala svůj díl kritiky, protože ztěžuje těžbu specializovaným těžařům ASIC, to se provádí za účelem ochrany hodnoty kryptoměny pro těžaře. Litecoin CPUMiner je dobrá alternativa.

Těžební pool LTC

K dispozici je spousta různých poolů pro těžbu litecoinu, všechny s vlastními klady a zápory. Měli byste však zvážit těchto pět:

  • Litecoinpool
  • Multipool
  • Prohashing
  • viaBTC
  • NiceHash

I když těžba litecoinů nemusí být tak zisková, jak tomu bylo dříve, stále může stát za čas a úsilí, pokud zohledníte několik různých faktorů, jako je hardware a software, různé metody těžby litecoinů a také to, jak dlouho to bude trvat.

Závěr

I když existuje řada faktorů, které určují ziskovost těžby litecoinů, může se vám stále vyplatit věnovat čas, pokud jste ochotni investovat. I když nejste ochotni utratit peníze potřebné pro těžební zařízení a další vybavení, stále můžete získat nějaké kryptoměny, i když by to trvalo mnohem déle.

Roman

Napsat komentář