Tether dosahuje tržní kapitalizace 45 miliard dolarů

2 min read

Nejlikvidnější a nejobjemnější stablecoin na světě tether (USDT) včera oznámil, že dosáhl tržní kapitalizace 45 miliard dolarů.

Tether je nejvíce obchodovaným tokenem a jeden z nejpoužívanějších párů zahrnuje ten s bitcoinem. Je také široce používán v decentralizovaných financích v půjčovacích protokolech a jako kolaterál pro mnoho dApps, stejně také jako platební metoda.

USDT nyní překročil stokrát vyšší objemy obchodování než USDC, USD Coin, stablecoin vázaný na dolar společnosti Circle. Paolo Ardoino, CTO společnosti Tether, uvedl:

„Toto se stává historickým rokem v historii Tetheru. Zatímco za vše vděčíme krypto králi, bitcoinu, vzestup tetheru ohlašuje nové paradigma v historii peněz a plateb. Elegantní nástroj Tether bude v tomto desetiletí napájet celou řadu aplikací na různých zařízeních. Tether je skutečně průkopníkem technologických inovací. Trh opět hovořil o nejlikvidnějším, nejstabilnějším a nejdůvěryhodnějším stablecoinu.“

Jak používat Balancer DEX

Proč se tržní kapitalizace Tetheru zvýšila

Od prvního ledna 2021, a tedy za pouhé 4 měsíce, se používání Tetheru institucionálními investory zvýšilo natolik, že bylo přidáno 24 miliard dolarů, což je číslo, které převyšuje tržní kapitalizaci všech ostatních stabilních coinů dohromady.

Tether také pracuje na mnoha blockchainech, včetně Algorand, Bitcoin Cash Simple Ledger Protocol (SLP), Ethereum, EOS, Liquid Network, Omni, Tron a v poslední době i Solana.

Roman

Napsat komentář