Binance zalistuje akciový token Coinbase (COIN)

2 min read

Burza Binance oznámila, že zalistuje akciový token Coinbase (COIN) dnes, 14. dubna. Obchodování COINů bude spárováno s Binance’s stablecoin BUSD.

Ve skutečnosti počíbaje dneškem v 9:30 GMT-4 bude Coinbase veřejně obchodovaná na burze. Akcie Coinbase budou na NASDAQ přítomny s tickerem COIN a tak se Binance rozhodla tokenizovat akcie tím, že je nabídne k prodeji na své burze, jak tomu bylo před několika dny u Tesly.

Jak obchodovat tokenizované akcie na Binance?

Akciový token Coinbase na Binance

Před pár dny Binance uvedla nový produkt: akciové tokeny (tokenizované akcie), tj. tokeny představující akcie kótovaných společností. A první na seznamu byla TSLA, také ve dvojici s BUSD. První den již burza zaznamenala objemy zhruba 10 milionů dolarů, takže je zřejmé, že Binance má veškerý zájem na pokračování této aktivity nyní uvedením dlouho očekávaných akcií COINBASE, COIN.

IPO společnosti Coinbase

Před několika týdny byla zveřejněna zpráva s čísly americké burzy. Tato čísla aktualizovaná k 31. březnu 2021 uvádějí, že Coinbase se může pochlubit 56 miliony ověřených uživatelů, což je v průměru 6,1 milionu aktivních uživatelů měsíčně.

Platforma spravuje 224 miliard dolarů, což je 11,3% z celkové tržního kapitalizace. Z této částky 122 miliard dolarů patří institucím, které se rozhodly investovat do kryptoměn. Z těchto důvodů, i když čísla jsou jistě v poslední době nafouknutá díky současnému bull runu, se od vstupu Coinbase na akciový trh očekávají velké věci.

V době psaní článku však není známo, jaká bude počáteční prodejní cena, ačkoli poslední odhady naznačují cenu kolem 250 USD za akcii.

Roman

Napsat komentář