Marvel objevuje svět NFT

3 min read

Zdá se, že dokonce i Marvel začal zkoumat svět NFT pro obchodní účely.

Všechno to začíná webem ExploreMadripoor.com věnovaným Madripooru, novému umístění Marvel Cinematic Universe představenému v epizodě 3 The Falcon and The Winter Soldier. Uvnitř Madripooru se nacházejí umělecké galerie, například Galerie Sharon Carterové.

Na webu ExploreMadripoor.com v sekci Hightown Nightclub je možné se přihlásit pomocí promo kódu „Sharon Carter“ a vstoupit do Galerie umění, která obsahuje umělecká díla pro aukci. Aukce jsou v BTC a stránka je ve fázi testů, ale pokud se pokusíte účastnit se jedné z těchto aukcí předstíráním, že přihazujete, web zobrazí následující varování:

„Pokud na konci aukce držíte vysokou nabídku, společnost Gallery Management vás bude kontaktovat, aby potvrdila platbu a dopravu.“

Přeprava a manipulace koordinována prostřednictvím Power Broker, Buccaneer Bay “.

I když neexistuje žádný výslovný odkaz na NFT, vzhledem k tomu, že díla v uměleckých galeriích Madripooru jsou digitální, lze předpokládat, že „doručení“ znamená zaslání NFT díla vítězi aukce, protože NFT jsou ve skutečnosti jediným způsobem, jak učinit digitální dílo jedinečným a neduplikovatelným.

HSBC zakázala nákup akcií MicroStrategy

Marvel a konfliktní vztah s NFT

Zvláštní je, že společnost doposud měla špatný vztah k této technologii. Svým umělcům zakázala vytvářet a prodávat NFT související s vesmírem Marvel. ExploreMadripoor.com by tedy mohl být pokusem experimentovat s trhem NFT oficiálním a přímým způsobem, spíše než nechat podnikání na umělcích.

Právník Massimo Simbula na to upozornil také ve svém příspěvku na Facebooku:

„Je to ale ukázka toho, jak Marvel nejprve odradí všechny své umělce, aby chtěli vytvářet NFT, a poté začne testovat systém tímto webem, který se jeví jako prototyp pro zahájení skutečných aukcí.“

Jak jsem uvedla tato stránka je stále v experimentální fázi, tj. testovací, takže není v žádném případě úplná. Odkaz na NFT je tedy čistě hypotetický, ale zdá se přinejmenším věrohodný, protože je velmi obtížné si představit, že by se společnost rozhodla zůstat mimo tento trh.

Cílem by mohlo být pokusit se jej využít přímým a centralizovaným způsobem, namísto toho, aby to nechali využít fyzičtí producenti děl. Jistě má trh NFT obrovský potenciál, pokud je využíván s digitálními díly, jako jsou ty, které souvisejí se světem Marvel.

Napsat komentář